strona główna szkoły

 

WYCIECZKA PO ZDROWIE...

W dniu 3 października br., grupa uczniów naszej szkoły , pod opieką pań: Beaty Szpojdy i Magdaleny Witkowskiej udała się na wycieczkę do Czeszewa. Wycieczka miała charakter edukacyjno- zdrowotny i była zrealizowana w ramach projektu „ Żyj mądrze- zdrowo i sportowo” .
Podczas wycieczki uczniowie mogli dowiedzieć się, od pana leśniczego, wielu ciekawych informacji o lesie i życiu zwierząt leśnych. Podziwiali piękną szatę jesiennego lasu spacerując po jego ścieżkach. Oddychali świeżym, leśnym powietrzem. Pogoda tego dnia dopisała i las przybrał szatę prawdziwie polskiej złotej jesieni.
Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka bryczkami konnymi po okolicy.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek wymagało zręczności i pokonania wielu łez wywoływanych przez dym , ale za to efekt końcowy smakował wybornie....
W gospodarstwie agroturystycznym również czekało na wycieczkowiczów wiele interesujących doznań. W grocie solnej , przy płynącym z głośnika szumie fal poddawali się haloterapii, czyli terapii solnej . Jest to uznana metoda profilaktyki oraz leczenia w warunkach odtworzonego mikroklimatu morskiego. Powietrze morskie jest niezwykle zbawienne dla naszego organizmu ze względu na duże ilości pierwiastków, które parują wraz solą bezpośrednio z wody morskiej. Dla wszystkich tych, którzy nie mają dostępu do morza jedyną możliwością korzystania z dobrodziejstw mikroklimatu morskiego jest właśnie haloterapia. Uczniowie , którzy oczekiwali na swoją kolej wejścia do groty solnej bawili się wyśmienicie jeżdżąc na trójkołowych hulajnogach, zwanych trikke ( czytaj trajk). Na koniec dnia każdy z apetytem spałaszował smaczny obiad regeneracyjny w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym „ U Leny”. Do szkoły wszyscy wrócili pełni humoru i nowych sił do nauki .

powrót