strona główna szkoły

 

PROFILAKTYKA CHORÓB NOWOTWOROWYCH
13 X 2016 r. AKCJA RÓŻOWA WSTĄŻECZKA

15 października przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, a cały miesiąc październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi . Ta choroba nowotworowa ,mimo iż mamy XXI w. wciąż zbiera śmiertelne żniwo wśród kobiet. Nadal wiedza o znaczeniu profilaktycznych badań, jako czynnika mogącego uratować życie jest niedostateczna.
W związku z powyższym ,nasze Szkolne Koło PCK włączyło się w obchody tych dni . Członkowie Koła nadali krótką audycję informacyjną przez nasz szkolny radiowęzeł , wywiesili plakaty i rozdawali ulotki edukacyjno informacyjne. Dodatkowo w starszych klasach można było wypożyczyć u opiekunki SK PCK film oświatowy dotyczący omawianej problematyki. SK PCK zaapelowało do swoich koleżanek i kolegów ,by przekazali informację swoim mamom, ciociom, babciom i starszym siostrom o mającej się odbyć w dniach 13- 14 października br. we wrzesińskiej galerii „karuzela” akcji profilaktycznej przygotowanej przez Państwowy Inspektorat Sanitarny we Wrześni .
W tym dniu w szkole przeprowadzono akcję Różowa Wstążeczka. Członkinie Szkolnego Koła PCK - Weronika i Ania z klasy 1 gimnazjum,przypinały wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom różową wstążeczkę .Dlaczego różową? Kolor różu to kolor kobiet , kobiet świadomie dbających o swoje zdrowie .Tę wstążeczkę, nosiliśmy tego dnia na znak solidarności z osobami, które dotknął problem raka piersi ,zachęcając w ten sposób również do badań profilaktycznych.

powrót