strona główna szkoły

 

Dzień ( Dni) rzucania palenia ze Szkolnym Kołem PCK

W dniach od 15 października do 21 października 2013rolu członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali w naszej szkole dni walki z paleniem papierosów pod hasłem: „Papieros, nie dziękuję –nie palę!”. Projekt powstał w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Rzucania Palenia , który zainicjował na świecie, w 1973 roku amerykański dziennikarz Lynn Smith., a obchodzony jest na świecie rok rocznie , w każdy trzeci czwartek października .
Podczas tych dni odbywały się w szkole różnego rodzaju akcje, happeningi, pokazy filmów, konkursy. Między innymi uczniowie mieli okazję wysłuchać przez radiowęzeł szkolny audycji informacyjno – profilaktycznej prowadzonej przez młodzież gimnazjalną ze SK PCK. Wszystkie klasy odwiedził anioł i diabeł , jako uosobienie ciemnej i jasnej strony sumienia namawiając do palenia papierosów i odradzając palenie...Postaci te wszystkim uczniom rozdawały różnego rodzaju quizy, zagadki i krzyżówki do rozwiązania, dostosowane odpowiednio do poziomu wiekowego i typu szkoły. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosowano po 3 pierwsze miejsca dla każdego poziomu wiekowego, które nagrodzono drobnymi upominkami. Każda klasa przygotowała również plakat i hasło antynikotynowe na ogłoszony wcześniej konkurs. Komisja w składzie: Pani dyrektor, pani wicedyrektor i pielęgniarka szkolna wybrały 3 najciekawsze prace grupowe. Pierwsze miejsce zdobyła klasa III gimnazjum „życia”, II miejsce – klasa VI SP, a III miejsce przyznano klasie IV „życia”. Wszystkim laureatom wręczono słodkie upominki.
Starsi uczniowie podczas zebrania z rodzicami zwrócili się do nich z krótkim apelem o to, by zaprzestali palić papierosy w obecności dzieci, by ich więcej nie truli...

Członkowie SK PCK, którzy przygotowali i przeprowadzili całą akcję pod nadzorem opiekunki Koła to: Sylwia Andrzejewska i Jakub Hypki z klasy I gimn., Marcin Anglard z klasy III gimn., Paulina Piechowiak i Łukasz Ponto z klasy I-II a gimn. ”uu”.

A oto kalejdoskop fotograficzny tej akcji- zapraszamy:

powrót