strona główna szkoły

 

Bezpieczni na drodze

Uczniowie naszej szkoły, szkoły podstawowej i starszych klas „życia” ,przez dwa miesiące ( od marca do kwietnia) uczestniczyli w projekcie edukacyjno- plastycznym, mającym na celu przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze . Podczas tych zajęć prezentowano min. filmy poglądowo- edukacyjne , prowadzono zajęcia praktyczne w terenie, rozwiązywano quizy i zagadki związane z tematyka zajęć. Na zakończenie warsztatów odbyło się ( 24IV br.) spotkanie z przedstawicielem policji, jej rzecznikiem prasowym -Adamem Wojcińskim, który w sposób przystępny i rzeczowy usystematyzował , utrwalił i ukierunkował wiedzę uczniów o bezpiecznym podsuszaniu się po drogach publicznych.

Cała nabytą wiedzę uczniowie również interpretowali plastycznie - podczas lekcji plastyki, biorąc udział w konkursie. Z 50 prac plastycznych komisja w składzie : Adam Wojciński, przedstawiciel Komendy Policji we Wrześni , Ewa Kaczmarek, dyrektorka ZSS i Elżbieta Kołtuniak -Kierzek , wicedyrektorka ZSS z wielkim trudem wybrała 6 prac:
1 miejsce zdobyła praca Adriana Tłoczka z klasy 2u gimn. ,
2 miejsce – praca Karoliny Rydlewskiej z klasy 4,
3 miejsce przyznano Natalii Cofałce z klasy 5 .
Wyróżniono prace uczniów:
-Mikołaja Ludwiczaka z klasy 5,
- Kamila Gondeckiego z klasy 5 oraz
- Tobiasza Matysiaka z klasy 5.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody przygotowane przez organizatora projektu - Dorotę Drelę .Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie „nagrody pocieszenia” . Dyplomy i nagrody zostały wręczone na forum szkoły ,przez panią dyrektor- Ewę Kaczmarek .

powrót