strona główna szkoły

 

1 grudnia- Światowym Dniem AIDS

1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS .Choroba ta jest nadal niebezpieczna dla życia i tak naprawdę nadal za mało o niej wiemy, a ludzie zakażeni wirusem HIV wciąż spotykają się z nietolerancją, wynikającą ze strachu i niewiedzy.
Światowy Dzień AIDS ma na celu uwrażliwienie społeczności na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Symbolem tej solidarności jest czerwona kokardka. I tę kokardkę dzisiejszego dnia dziewczynki ze SK PCK przypinali wszystkim uczniom i nauczycielom, a w starszych klasach dodatkowo rozdawali ulotki edukacyjne.
Ponadto wychowawcy klas gimnazjalnych i zawodowych odbierali w SK PCK materiały edukacyjne, konkursowe i film szkoleniowy, które wspólnie z uczniami będą przerabiane na lekcjach wychowawczych. Wychowawców w tych zajęciach wspomagać będą szkolny koordynator ds. zdrowia i pielęgniarka szkolna.

powrót