strona główna szkoły

 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA ZE SK PCK DO WARSZAWY

12 grudnia br. odbyła się wycieczka zorganizowana przez SK PCK przy Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni, jako forma świątecznego upominku dla wyróżniających się uczniów. Wycieczka miała charakter edukacyjno-relaksacyjno- integracyjny. Uczestniczyło w niej 51 uczestników, uczniów Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka oraz zaproszona grupa młodzieży licealnej z LO we Wrześni. Pogoda nam sprzyjała, dzień był pogodny ,prawie wiosenny. Wyruszyliśmy ,po sprawdzeniu stanu technicznego autokaru przez Policję , bez przeszkód. Program wycieczki był bardzo napięty, czas nas gonił niemiłosiernie. A w Warszawie korki i przestoje...Dzięki naszym kierowcom daliśmy radę.
Młodzież miedzy innymi zwiedziła TV, dowiadując się jak wygląda praca w tej instytucji, po drugiej stronie okienka telewizora, jak jest ciekawa ale zarazem trudna i skomplikowana, wymagająca wszechstronnej wiedzy i talentu. Zwiedzając Sejm uczniowie zapoznali się z historią i rolą tej Instytucji, mogli zasiąść w fotelach dla posłów, zobaczyć miejsca przeznaczone dla prezydenta i premiera, stanowiska dla dziennikarzy i inne, znane z relacji telewizyjnych miejsca Sejmu. W Centrum Kopernika, w Planetarium uczniowie zapoznali się z warunkami panującymi w kosmosie, dowiedzieli się ,jak trudnym , obciążającym organizm ,przygotowaniom poddawany jest człowiek, by zostać kosmonautą. Podczas oglądania filmu w technologii 3D , wszyscy prawie neuroleptycznie poczuliśmy ogrom i... piękno kosmosu.
Dodatkową atrakcją dla wycieczkowiczów było również krótkie zwiedzanie Warszawy nocą, pięknie oświetlonej, jarzącej się tysiącami świateł i iluminacji.
Niewątpliwie nie odkryliśmy i nie zobaczyliśmy wszystkich atrakcji stolicy. Jeden dzień to zdecydowanie za krótko! Niemniej nie żałujemy ani chwili !
Do Wrześni wróciliśmy grubo po północy, zmęczeni ale zadowoleni.
Ta wycieczka dla dzieci i młodzieży(łącznie z wyżywieniem ) ,za którą uczniowie płacili przysłowiową złotówkę ,nie mogłaby być zorganizowana dzięki hojnemu wsparciu sponsorów.

W imieniu uczniów i własnym dziękuję:
Starostwu Powiatowemu we Wrześni, Zarządowi Rejonowemu PCK we Wrześni, Wiejskiemu Stowarzyszeniu Edukacyjno-Kulturalno-Turystycznemu „Szansa” w Grzybowie, Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” przy ZSS we Wrześni, Cechowi Rzemiosł Różnych we Wrześni, Bankowi Spółdzielczemu we Wrześni, Piotrowi Janiakowi -właścicielowi Przedsiębiorstwa „Metgalex Janiak S.J.” we Wrześni.

Organizator- Dorota Drela

powrót