strona główna szkoły

 

„Świąteczna choinka retro” - podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego

Po raz pierwszy od dłuższego czasu stanęła w naszej szkole żywa ,świąteczna choinka . Ubrana nie w „sklepowe| bombki i komercyjne zabawki ale w samodzielnie wykonane przez uczniów ozdoby. Drzewko wyglądało pięknie, chociaż trochę sentymentalnie i staroświecko, czyli retro...
Był to wynik szkolnego konkursu ,zorganizowanego przez nauczycielkę plastyki( D.Drelę).

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennej ozdoby choinkowej, po sięgnięciu do wspomnień rodzinnych i tradycji świątecznych.
Natomiast celem konkursu było: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, wzmacnianie więzi szkolnych i rodzinnych poprzez wspólne spanie czasu, rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności uczniów , wyrabianie poczucia estetyki.

Odpowiedź na konkurs przeszła najśmielsze oczekiwania. Wpłynęło 79 prac indywidualnych ( tylko takie podlegały ocenie).Każdej pracy przypisano numer , pod którym ukrył się autor .Przy wyborze nagród nie było więc możliwości sugerowania się nazwiskiem, a tylko walorami estetycznymi

Komisja w składzie: dyrektor szkoły Ewa Kaczmarek, nauczyciele: Olga Sierecka- Nawrocka i Dariusz Szulc miała i tak nie lada problem z wyborem najciekawszych ozdób.
W końcu zadecydowano , że nagrody otrzymają :
I miejsce otrzymuje Wiktoria Mróz z klasy V uu ( praca nr 5)
II miejsce _ Maria Nowak z klasy V ( praca nr 76)
III miejsce _ Weronika Gibowska z klasy V ( praca nr 43)
Komisja przyznała również 5 wyróżnień, które otrzymali:
Mateusz Bednarek z klasy I gimn uu ( praca nr 12)
Kacper Grześkiewicz z klasy IV ( praca nr 18)
Jakub Mens z klasy V ( praca nr 31)
Bartek Krzyzański z klasy I gimn. uu (praca nr 27)
Przemek Szymnkowiak z klasy IV ( praca nr 60)

Wszyscy uczniowie mogli również głosować na nagrodę „publiczności”. Uznanie w oczach koleżanek i kolegów znalazła praca Mateusza Dekowskiego z klasy IV .

Ogłoszenie wyników ,z wręczeniem dyplomów i upominków nagrodzonym i wyróżnionym uczniom ,odbyło się zaraz po przerwie świątecznej ( 8 stycznia 2015r.) na forum szkoły.
Nagrody ufundował organizator, wręczenia dokonała Dyrektor szkoły.
Wszyscy nienarodzeni uczniowie, a którzy wzięli udział w konkursie otrzymali słodka nagrodę pocieszenia.

Organizator konkursu ma nadzieję, że odtąd ubieranie żywej choinki we własnoręcznie wykonane przez uczniów ozdoby stanie się zwyczajem szkoły.

Dokumentacja fotograficzna – zapraszamy do obejrzenia :

powrót