strona główna szkoły

   

Zlot młodzieży czerwonokrzyskiej w Rościnnie koło Wągrowca
Zlot młodzieży czerwonokrzyskiej w Rościnnie koło Wągrowca
W dniach od 18 do 19 czerwca 2010 roku odbył się XV zlot młodzieży PCK z powiatu wrzesińskiego i kostrzyńskiego, zorganizowany przez ZR PCK we Wrześni i ZSS we Wrześni.
Wrześnię w zlocie reprezentowali uczniowie: z SSP Nr 1, młodzież z ZS Politechnicznych oraz uczniowie z ZSS. Dołączyli do nich koledzy z ZS w Brzeźnie i Czerlejnie oraz z Gimnazjum Nr 1 w Kostrzynie . Wszyscy wspólnie, dwoma autokarami ,dotarliśmy po około prawie dwóch godzinach jazdy, do malowniczo położonego leśnego ośrodka kempingowego w Rościnnie. W domkach panował jeszcze trochę nieład po okresie zimowym ale młodzieży i opiekunom to zupełnie nie przeszkadzało. Najważniejsza była wspólna zabawa i nowe znajomości. Jeszcze tego samego dnia, po przyjeździe, odbyły się rozmaite konkursy i zawody sportowe. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.Za zwycięskie miejsca otrzymywano drobne gadżety i nagrody. Po kolacji, która była bardzo smaczna, nadal trwały konkursy sportowe. Później wspólnie śpiewaliśmy przy dźwiękach gitary, na której grała jedna ze starszych koleżanek. Późnym wieczorem aż po blady świt, można było wziąć udział w dyskotece i spałaszować kiełbaskę z grila. Wszyscy bawili się wspaniale, tym bardziej ,że pogoda nam dopisała. Było ciepło i bezwietrznie. Niechętnie poszliśmy spać ale troszkę trzeba było wypocząć .
Sobota powitała nas chłodem. Nam to jednak nic, a nic nie przeszkadzało. Po śniadaniu odbyły się zajęcia z miejscową Strażą Pożarną, ze Skoków. Było fajnie. Mogliśmy „wskrobać” się na wóz strażacki , spróbować ugasić pożar przy pomocy sikawki strażackiej, zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego lub pograć z fajnymi strażakami w siatkówkę. Potem, po smacznym obiedzie, dziewczyny z Młodzieżowej Drużyny Sanitarnej przy ZS Politechnicznych we Wrześni zaprezentowały nam rozmaite scenki wypadkowe i pokazały jak udziela się w takich sytuacjach pierwszej pomocy . Każdy uczestnik zlotu mógł przetestować swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy znaczki i pamiątkowe koszulki z logo PCK . W doskonałych humorach , chociaż nieco zmęczeni wróciliśmy do domu.
(oprac. Weronika Grzechnik, Karolina Juchacz, Bartosz Juchacz)
Wszyscy uczniowie i organizatorzy serdecznie dziękują burmistrzowi gminy Września za bezpłatne udostępnienie autokaru na wyjazd
Zlot młodzieży PCK w obiektywie aparatu – przeżyjmy to jeszcze raz:

W drodze do  
   
   
   
   
   
Otwarcie imprezy  
   

   
   
   
   
   
Nowi znajomi i my  
   
   
   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Wspólne śpiewanie przy gitarze  
   
   
   
   

   
   
   
   
   
Zawody sportowe  
   
   
   
   
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   

   

   

   
   
dyskoteka  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
mniam mniam  
   
   
   
nocne czuwanie  
   
   
zajęcia ze strażakami  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
pierwsza pomoc  
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   

   
   
   

Spacer nad jezioro  
   
Podsumowanie  
   

powrót