strona główna szkoły

   

W dniach od 21 do 28 maja br. w naszej szkole, przyjmując z rąk pani dyrektor symboliczny klucz od szkoły, rządy przejęła młodzież ze Szkolnego Koła PCK wprowadzając „terror” zdrowego stylu życia. Przygotowano wiele konkursów i atrakcji promujących tematykę zdrowotną. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie : od pacholęcia z klas początkowych do żaków z gimnazjum.

21 maja przeprowadzono konkurs na inscenizowaną piosenkę lub wiersz o tematyce zdrowotnej ,pod hasłem : „Wyśpiewajmy zdrowie”. Konkurs był skierowany dla uczniów klas nauczania początkowego i klas „życia”. Wszyscy zainteresowani, zebrali się tego dnia, kolorowo poprzebierani w sali gimnastycznej, by śpiewając walczyć o zwycięstwo. Na wstępie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu starszych kolegów ze SK PCK pt. „ Nie jedna taka królewna Śnieżka blisko nas mieszka” oraz spróbować „najłatwiejszego ciasta w świecie”, którym młodzież PCK- owska częstowała widownię. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, czego dowodem było wspólne śpiewanie i gromkie brawa.
W części konkursowej kolorowo przebrane dzieci z zapałem prezentowały piosenki i wiersze przygotowane wcześniej pod okiem swoich wychowawców i nauczycielki muzyki:

 • klasa I- III SP zaprezentowała się w piosence pt. „Owocowy Karnawał”.

 • Połączone siły klas I-III i VI „ż” wykonały piosenkę: „Myj zęby”.

 • Dzieci z klasy IV „życia” brawurowo wykonały piosenki „Owocowy rap” i „Zuch się myje”

Starsi uczniowie klas „życia” również przygotowali wspaniałe widowisko.I tak:

 • uczniowie z klasy I gimnazjum i IIa gimnazjum przygotowali zabawną piosenkę "O Królu , który lubił mleko” , występując w sugestywnych kostiumach. Dodatkowo klasa I gimnazjum zaśpiewała „Piosenkę przetworową” , która bardzo podobała się widzom i komisji.

 • Uczniowie Klas IIb i III gimnazjum „życie” zaprezentowały się w przezabawnej interpretacji bajki Stanisława Jachowicza pt. „Pan kotek był chory” oraz w żywiołowej piosence pt. „Ruch, ruch , ruch”.

przedstawienie kukiełkowe
„Nie jedna taka królewna Śnieżka blisko nas mieszka”

aktorzy w towarzystwie zaproszonych gości

   

piosenka „Owocowy rap”

przedstawienie „Pan kotek był chory”

piosenka „Myj zęby”

piosenka „Owocowy Karnawał”

„Piosenka przetworowa”

piosenka „Zuch się myje”

piosenka „Ruch, ruch, ruch”

przedstawienie „O królu, który lubił mleko”

   

Wszystkie występy były wesołe , ciekawie zaprezentowane i bardzo się podobały. Komisja (w składzie : pani dyrektor Ewa Kaczmarek, przedstawiciel starostwa – pani Julita Koczorowska i przedstawiciel ZR PCK pani Krystyna Wieszczecińska) miała trudny orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszego występu .Postanowiła więc przyznać wszystkim mniejszym i większym aktorom ex aequo pierwsze miejsce. Uczestnicy otrzymali dyplomy dla klasy oraz nagrody indywidualne.
Na koniec dzieci brały udział w zgaduj zgaduli na temat higieny i zdrowia, którą wspólnie z organizatorem przygotowali uczniowie ze SK PCK.W nagrodę za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały słodycze. To spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Opuszczając salę wszystkie bużki były zadowolone i uśmiechnięte.

W dniach od 24 do 26 maja członkowie SK PCK przygotowali wystawę wszystkich prac plastycznych jakie wpłynęły na ogłoszone wcześniej konkursy.
SK PCK ogłosiło 3 konkursy plastyczne:

 1. „Zdrowe zęby mam ,bo o nie dbam” - dla klas SP i klas „życia”

 2. „Nie dziękuję, nie palę” - dla gimnazjum o tematyce antynikotynowej

 3. „Pomaganie to ważną umiejętność” - dla uczniów SP, Gimnazjum i ZSZ poruszający wagę umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Cała społeczność szkolna w dniach od 24 do 25 maja zwiedzała wystawę i brała udział w głosowaniu na najciekawszą pracę w każdej kategorii tematycznej. Po podliczeniu głosów przez komisję nastąpiło ,w dniu 26 maja uroczyste wręczenie dyplomów i nagród autorom zwycięskich prac na forum szkoły .

Oto laureaci konkursów:

„Zdrowe zęby mam ,bo o nie dbam” - Daniel Niedziela kl. IV

„Nie dziękuję, nie palę”- Robert Górniak kl. Ib gim.

„Pomaganie to ważną umiejętność” - Karolina Tyksińska kl. Ia gim

A oto zwycięskie prace:

     

W tych dniach chętni uczniowie i nauczyciele mogli zmierzyć swoje ciśnienie krwi o raz wskaźnik procentowy masy ciała do wzrostu w specjalnie zorganizowanych punktach pomiaru.

27 maja dla uczniów klas IV – VI SP przeprowadzono konkurs sportowy pod hasłem : „Ruszaj się , bo zardzewiejesz”. W tym dniu wszyscy uczniowie, ubrani na sportowo zebrali się na boisku szkolnym, by rywalizować w indywidualnych i grupowych konkurencjach sportowych takich jak: podbijanie piłki , rzuty lotkami do celu, jazda hulajnogą na czas, slalom z kozłowaniem piłek, wyścig ze skakankami, wyścig z piłką między kolanami. Wszyscy uczniowie walczyli z zapałem zarówno o pierwsze miejsca dla siebie, jak i o zwycięstwo dla klasy. Zwycięzców każdej konkurencji indywidualnej nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Pierwsze miejsca w kategorii indywidualnej wywalczyli:

 • Wojciński Mateusz z kl. VI za rzuty lotką do celu,

 • Basia Zadrożna z kl. VI za największą liczbę podbić piłki

 • Krzysztof Kaczmarek z klasy V za najlepszy czas w jeździe na hulajnodze.

W konkurencjach grupowych najlepsza okazała się klasa V. Wszyscy uczniowie na zakończenie rozgrywek sportowych otrzymali po słodkim upominku i z radosnymi minami, chociaż zmęczeni udali się do szatni.

   
   

28 maja swój dzień zdrowia miała grupa gimnazjalistów. Tego dnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu i sporcie połączony z konkursem wiedzy na wesoło dla nauczycieli. W pierwszej części po trzech reprezentantów klas rozwiązywało ustne i pisemne testy. Merytoryczną stronę odpowiedzi oceniała komisja w składzie: p. K. Wieszczecińska( przedstawiciel ZR PCK), p. A. Węclewska (przedstawiciel PISE) i p. I.Orwat ( pielęgniarka szkolna). W przerwie członkowie SK PCK : Malwina, Monika , Dominika, Łukasz i Michał zaprezentowali skecz o poruszający problem palenia wśród młodzieży pt.: „Tylko nie pal luba”.

A oto wyniki konkursu

 • I miejsce - przedstawiciele klasy IIb (Martyna Kryszczunas, Joanna Brzęcka, Dominik Cichecki)

 • II miejsce - przedstawiciele kl.Ib ( Kamil Niedziela, Anna Kwapiszewska, Justyna Nowak)

 • III miejsce kl. IIa (Malwina Cieślak, Monika Wykręt, Dominika Modrzejewska).

Każda zwycięska trójka uczniów otrzymała dyplom i nagrodę dla całej klasy oraz nagrody indywidualne.

   
   

Zwycięska drużyna uczniów stanęła następnie w szranki z reprezentacją nauczycieli: p. Dyrektor – Ewą Kaczmarek , p.Krzysztofem Ławniczakiem i p.Karoliną Przysiądą . Po wylosowaniu zestawów pytań i zadań praktycznych rozpoczęto tę „z przymrużeniem oka rywalizację ”. Zadania, które rozwiązywały obydwa zespoły miały różny stopień trudności. Były pytania trudne, mniej trudne i zupełnie „na wesoło”. Poza pytaniami teoretycznymi każda drużyna musiała rozwiązać w praktyce kilka zadań sprawnościowych i jedno zadanie z udzielania pierwszej pomocy. Te ostatnie zadanie oceniała młodzież z Sanitarnego Zespołu Młodzieżowego przy ZSP we Wrześni, nad całością czuwała komisja. O włos zwyciężyli nauczyciele, zdobywając złote wieńce laurowe i palmę pierwszeństwa oraz śmieszne upominki przygotowane przez SK PCK, Drużyna reprezentująca uczniów otrzymała nagrody pocieszenia.

   
   

Podczas trwania spotkania uczniowie mogli zapoznać się z poprawnie udzieloną pierwszą pomocą osobie wymagającej reanimacji resuscytacji w wykonaniu naszych młodych gości z drużyny sanitarnej. Wszyscy uczniowie gimnazjum otrzymali słodkości . Na zakończenie przedstawiciele SK PCK zwrócili symboliczny klucz od szkoły do rąk p. Dyrektor, tym samym kończąc Szkolny Tydzień Zdrowia ze SK PCK.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki licznym sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla dzieci. Szczególnie dziękujemy Starostwu Powiatowemu we Wrześni i ZR PCK we Wrześni.

Fotoreportaż z Tygodnia Zdrowia ze SK PCK :

1. Konkurs „Wyśpiewajmy zdrowie”

   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

2. Konkurs plastyczny

   
   
   
   
   

NAGRODZONE PRACE

„Pomaganie to ważna umiejętność”


I miejsce - Karolina Tyksińska kl. I gim


II miejsce - Janek Anrzejak kl. IIb gim.

   


III miejsce - Ania Kośmider kl. IIIa gim.


Wyróżnienie - Joasia Brzęcka kl. IIb gim.

   


wyróżnienie - Donata Miczuga kl. Ia gim.


wyróżnienie - Małgosia Wojtyś kl. IIIa gim.

„Nie dziękuję, nie palę”


I miejsce -
Robert Górniak kl. Ib gim.


II miejsce - Bartek Szeliga kl. Ib gim.
   


III miejsce - Hubert Nowak kl. Ia gim


wyróżnienie - Dawid Tomczak kl. III gim.

   


wyróżnienie - Damian Andrzejewski kl. Ia gim.


wyróżnienie - Weronika Grzechnik kl. IIIb gim

„Zdrowe zęby mam ,bo o nie dbam”


I miejsce - Daniel Niedziela kl. IV SP


II miejsce - Mateusz Wojciński kl. VI SP

   


III miejsce - Bartek Krzyżański kl. IV SP


wyróżnienie - Przemek Drob kl. VI SP

   


wyróżnienie - Kuba Madejska kl. I SP


wyróżnienie - Jakub Menes kl. I SP

   
   
   
   
   
   
   
   

3. Zawody sportowe

   
   
   

   
   

   

   
   
   

   
   
   

   

   

   

   

   
   

   
   

   
   
   
   

   

   

   
   
   
   

   

   

   

   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   

4. Konkurs wiedzy

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   

   

   
   

powrót