strona główna szkoły


 Wywiad z prezesem wrzesińskiego Klubu Amazonek, panią Urszulą Popek

Dzień dobry , nazywam się Sylwia Andrzejewska i chciałabym , z panią przeprowadzić wywiad dla naszej strony internetowej SK PCK , czy zechce pani odpowiedzieć nam na kilka pytań ?
Odpowiedź: Bardzo chętnie odpowiem na wasze pytania.

Pytanie: Na początek , czy mogłaby się nam pani przedstawić ?
Odpowiedź: nazywam się Ula Popek i jestem prezesem Klubu Amazonek we Wrześni.

Pytanie: Jest pani prezesem Klubu Amazonek we Wrześni, hm to ciekawe... Czym właściwie jest ten klub Amazonek ?Czym się zajmuje?
Odpowiedź: Klub pomaga i wspiera kobiety podczas choroby na raka piersi w trakcie leczenia i rehabilitacji oraz po chorobie.

Pytanie: Kiedy powstał Klub Amazonek we Wrześni i gdzie się mieści ?
Odpowiedź: Klub mieści się przy Urzędzie Powiatowym we Wrześni a działa już od ...niech pomyśle ...od 2001 roku ,czyli 15 lat. Szmat czasu!

Pytanie: Jaka jest misja Klubu ? Kogo zrzesza ?
Odpowiedź: Zajmujemy się, jak już wspomniałam pomocą i radą dla chorych na raka piersi kobiet , profilaktyką raka piersi przed i po leczeniu. Wyjeżdżamy wspólnie z Amazonkami np. w na turnusy integracyjne ,rehabilitacyjne, chodzimy na basen i wspólnie ćwiczymy na sali rehabilitacyjnej .Prowadzimy też edukację oświatową , np. w szkołach.

Pytanie : Od jak dawna należy Pani do Amazonek ?
Odpowiedź: Należę do Klubu już 9 lat.

Pytanie : Jak do tego doszło ? Proszę nam krótko opowiedzieć swoją historię ?
Odpowiedź: Pamiętam jakby to było dziś...Badanie mamograficzne w 2006roku wykazało , że mam guza w lewej piersi .Bardzo się bałam. Lekarze wykonywali operację. Usunięto guz i usunięte węzły chłonne w lewym dole pochwowym ,nie usunięto mi jednak samej piersi. Następnie jeździłam do Poznania ,do szpitala i miałam wykonywane tam naświetlenie na operowaną pierś i dół pachowy. (Potem była radioterapia. Lekarze dziś mówią , że jestem zdrowa .Muszę się jednak kontrolować. Jestem często u lekarza onkologa . Wykonuję okrętowe badania kontrolne USG i mammografiię, wykonuję to samobadanie piersi .

Pytanie: Jakie miałaby pani przesłanie dla dziewcząt z naszej szkoły i pań nauczycielek?
Odpowiedź: Pamiętajmy , rak wcześnie wykryty jest uleczalny! Badajmy swoje piersi, a wszelkie zauważone zmiany konsultujmy z lekarzem. Rak nie boli i jest podstępny. Nie dajmy się rakowi , bądźmy mądrzejsi i szybsi od niego!

Dziękujemy za poświęcony nam czas i udzielenie wywiadu .

Wywiad przeprowadziła i napisała Sylwia Andrzejewska z kl. klasy 3 G

POWRÓT