strona główna szkoły


 


Wywiad z panem Jerzym Maroszem

Karolina i Andżelika ( K i A ): Dzień dobry, czy zechce Pan odpowiedzieć na kilka pytań dla naszej gazetki?
Pan Jerzy Marosz( J.M.) : Proszę bardzo.

K i A: Dziękuję, od ilu lat pracuje Pan w naszej szkole?
Pan J.M. : Pracuję już 17 lat w tej szkole.

K i A : Jakie zajęcia Pan prowadzi?
Pan J.M.: Jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Dodatkowo prowadzę szkolne koło sportowe – sekcje piłki nożnej i tenisa stołowego , sekcję turystyki pieszej i rowerowej oraz szkolne koło PTTK.

K i A : Jacy uczniowie chodzą na te zajęcia?
Pan J.M.: Są to uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach SKS- ów jeździmy na turnieje i mecze piłki nożnej. Bierzemy udział w rajdach pieszych i rowerowych. W ramach szkółki tenisowej zorganizowaliśmy pierwszy turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły. Te zajęcia mają charakter sportowy i rekreacyjny.

K i A: Czy mieliście jakieś osiągnięcia?
Pan J.M.: Zajęliśmy 4 miejsce w jesiennym turnieju piłki nożnej w Gnieźnie. W turnieju tenisa stołowego „Sprawni razem” w Gnieźnie zajęliśmy 2 miejsce drużynowo. Natomiast indywidualnie 4 miejsce wywalczyli : Dorota Szumiała i Dominik Będziński. Podczas rajdu z okazji święta niepodległości 2 miejsce zajął Sebastian Fogt w konkursach: krajoznawczym i historycznym; Marek Owczarczak wywalczył 2 miejsce w konkursie strzeleckim. Sukcesem jest awans Doroty Szumigały na mistrzostwa województwa wielkopolskiego w tenisie stołowym . W 36 ogólnopolskim młodzieżowym turnieju tenisa stołowego zajęliśmy 3 miejsce w kategorii gimnazjum. W 12 rajdzie rowerowym - I miejsce w kategorii tor przeszkód zdobył Paweł Mocny.

K i A : Dziękujemy za poświęcony nam czas. Życzymy dalszych sukcesów .

Wywiad przeprowadziły i napisały : Karolina Juchacz z klasy IIb gimnazjum i Andżelika Grześkowiak z klasy 2a gimnazjum.

POWRÓT