strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

 


Anioły ze szkoły
Szkolne Koło Towarzystwa Obrony Zwierząt RP

Szkolne Koło Towarzystwa Obrony Zwierząt RP "Anioły ze szkoły" swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2015roku. Członkowie koła to miłośnicy zwierząt. Poprzez swoje działania pogłębiają własną wiedzę oraz niosą pomoc zwierzętom - szanują, chronią i opiekują się nimi. Uczniowie : Martyna Dzieciuchowicz, Kacper Jaroszewski, Adam Kamrowski , Piotr Konieczny, Sara Pijacka, Dawid Tłoczek, Szymon Wojtaszak z klasy VI ; Piotr Kubczak, Grzegorz Pudłowski, Weronika Sobolewska z klasy II gimnazjum; Piotr Filipiak, Bartosz Krzyżański, Karina Lisiecka, Aleksandra Marczak, Paulina Piechowiak, Łukasz Ponto, Dawid Rogacki, Damian Rudnicki z klasy III gimnazjum to " Anioły ze szkoły". W lutym br. otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Kaczmarek legitymację członkowską i od tej chwili są prawdziwymi obrońcami zwierząt. Mogą przystąpić do swoich działań, w realizacji których pomogą im opiekunki koła - pani Aleksandra Tutak i pani Ewa Zakrzewska.

Przedsięwzięcia, które „Anioły ze szkoły” zrealizowały:Wakacyjny apel

To już nasz ostatni apel w tym roku szkolnym. Kierujemy go do wszystkich właścicieli psów i nie tylko. Przeczytajcie naszą ulotkę.

ulotka


Dla owadów i nie tylko

Wokół nas jest coraz mniej kwitnących ogrodów i sadów, potrzebnych owadom i człowiekowi. Zastępujemy je zielonymi iglakami i zieloną trawą. By pomóc owadom i całemu środowisku przeprowadziliśmy akcję "Sadzimy kwiaty". W samodzielnie przygotowanych skrzyneczkach posadziliśmy kwiaty- popularne "turki". Pomarańczowo-żółte kwiaty rozświetlają szkołę i cieszą nasze oczy. Mamy nadzieję, że kwiatowy kącik zwabi owady, bo to przecież w trosce o nie podjęliśmy się tego przyrodniczego zadania. Od tej chwili jako najmłodsze "Anioły" i ogrodnicy będziemy troszczyć się o nasz mały "skrzynkowy ogródek" oraz obserwować przylatujące owady. Wszystkich zachęcamy do ukwiecania najbliższego otoczenia. Chrońcie owady i twórzcie dla nich właściwe środowisko.

galeria


W schronisku

W kwietniu po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup karmy i wybraliśmy się do schroniska. Zanieśliśmy również ciepłą kołdrę i koc, aby pieskom było ciepło, gdy powrócą zimne dni.

galeria


Konkurs wiedzy o zwierzętach gospodarstwa domowego

Z inicjatywy "Aniołów ze szkoły" zorganizowany został konkurs wiedzy o zwierzętach gospodarstwa domowego. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną i uczniowie klasy przysposabiającej do pracy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania zwierząt domowych oraz wiedzą na temat ich środowiska życia, budowy i znaczenia dla człowieka. Wyniki konkursu pokazały nie tylko wiedzę uczniów, ale również ich umiejętności troski o zwierzęta domowe.
Laureatami konkursu zostali: uczeń Bartek Drabiński z klasy II gimnazjum zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła uczennica Paulina Piechowiak, a III miejsce uczeń Dawid Rogacki z klasy III gimnazjum. Wyróżnienie otrzymała uczennica Ola Marczak również z klasy III gimnazjum. Zwycięzcą konkursu gratulujemy wiedzy.

galeria


Nie wypalaj!

Trawy i zarośla to środowisko życia wielu zwierząt. Wczesną wiosną obserwuje się zjawisko wypalania traw. Ta nieprzemyślana działalność przynosi wiele szkód. W płomieniach giną niezliczone ilości zwierząt. Jako " Anioły ze szkoły" postanowiliśmy przeciwdziałać takiemu postępowaniu. Wykonaliśmy plakat i ulotki, w których apelujemy o nie wypalanie traw i uświadamiamy jednocześnie, jakie konsekwencje niesie ogień. Ulotki rozpowszechniliśmy w środowisku szkolnym i miejscach zamieszkania. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji uratujemy wiele bezbronnych gatunków zwierząt.


Dzień Kota

17 lutego obchodziliśmy w szkole "Święto kota". Tego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem "Wszystko o kotach", przygotowanych przez naszą opiekunkę panią A. Tutak oraz panie - E. Górczyńską i K. Dominiak. Podczas " kociego spotkania" poznaliśmy zwierzęta należące do rodziny kotowatych. Bohaterem zajęć był jednak kot domowy. Poznaliśmy jego tryb życia, przyzwyczajenia i podziwialiśmy różne rasy kotów. "Anioły ze szkoły" przygotowały wystawkę kocich portretów, narysowanych i opisanych przez szkolnych miłośników tych futrzaków. Pamiętajcie, wiele kotów potrzebuje naszej przyjaźni, opieki i troski. Możecie spotkać je w nieoczekiwanych sytuacjach. Postąpcie wówczas tak, jak Sylwia z kl. III gimnazjum i jej brat. ".... usłyszeliśmy miauczenie . Po chwili brat zauważył małego, bezdomnego kota. Postanowiliśmy zabrać go do domu. Wspólnie z rodzicami napisaliśmy ogłoszenie o znalezionym kocie. Właściciel małej zguby nie zgłosił się i tak kotek pozostał w naszym domu. Nazwaliśmy go Franek. Przyjaźń z nim jest trudna, bo nie chce się z nami bawić, często ucieka, ale my bardzo go kochamy". Gratulujemy takiej postawy!. Jako" Anioły" apelujemy- nie odrzucajcie bezdomnych kotów!!!
galeria


Przyjaciel na czterech łapach

Z inicjatywy członków Szkolnego Koła TOZRP zorganizowany został szkolny konkurs literacko - plastyczny MÓJ PIES. W konkursie wzięli udział nie tylko właściciele czworonogów, ale również ci, którzy marzą o posiadaniu psa. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej pieska, a od strony literackiej oczekiwany był jego opis - wygląd, zachowanie i przeżyte przygody. Najciekawiej swojego przyjaciela Dingo opisała Sylwia Andrzejewska z klasy III gimnazjum, zdobywając I miejsce. II miejsce zdobył Azor Adriana Pietrzykowskiego z klasy II gimnazjum, a III miejsce Maksiu Kacpra Jaroszewskiego z klasy VI. Wyróżniono pracę Weroniki Sobolewskiej z klasy II gimnazjum i Oskara Andrzejaka z klasy I gimnazjum. Wszystkim gratulujemy posiadania wiernego przyjaciela na czterech łapach. Z prac konkursowych powstał album " Przyjaciel na czterech łapach".
galeria


Świąteczna pomoc

Czas świąt to czas prezentów. Postanowiliśmy przygotować niespodziankę dla psów ze schroniska. Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę pieniędzy na zakup karmy. Wszyscy chętnie włączyli się w naszą akcję. Miło było przekazać prezent opuszczonym pieskom. W podziękowaniu od opiekunów schroniska otrzymaliśmy słodki upominek, a psy radośnie szczekały.


Dla ptaków

W listopadzie "Anioły" z klasy szóstej uczyli się jak przygotować proste karmniki i smakołyki dla ptaków, które pozostają w naszej okolicy na czas zimy. Do przygotowania karmnika wykorzystali kubeczki po jogurcie, które napełniali nasionami słonecznika i zbóż, a następnie zalewali stopionym smalcem. Tak przygotowane karmniki rozwiesili na drzewach w okolicy szkoły. „ Anioły” z zainteresowaniem obserwowali ptaki, przylatujące do nowo otwartej „stołówki” !
więcejWizyta w schronisku

W październiku wybraliśmy się do schroniska dla psów, mieszczącego się we Wrześni na ul. gen. Sikorskiego 38. Tam poznaliśmy warunki, w jakich przebywają opuszczone czworonogi. Dowiedzieliśmy się jak trafiły do tego miejsca i czego potrzebują najbardziej. W prezencie przynieśliśmy pieskom suchą karmę. Radość z naszej wizyty odczuwana i słyszana była niemal wszędzie wokół. Postanowiliśmy pomagać opuszczonym pieskom !


W trosce o zwierzęta

Członkowie Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt "Anioły ze szkoły" zorganizowali akcję pomocy zwierzętom pod hasłem "Pomóżmy przetrwać zimę". W ramach tego przedsięwzięcia miłośnicy zwierząt przygotowali i rozwiesili w okolicy szkoły przysmaki dla ptaków , zgromadzili karmę dla psów i zanieśli do schroniska. Apelują, by w zimowe chłody dokarmiać zwierzęta oraz zapewnić im ciepłe schronienie .
więcej