strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

 


Zajęcia pozalekcyjne "Turystyka i krajoznawstwo"

Nowy rok szkolny, to kontynuacja zajęć pozalekcyjnych kierowanych do uczniów z klas Przysposabiających do Pracy.
Obecny cykl prowadzony jest pt. „Turystyka i krajoznawstwo”.

W fabryce bombek
Grudzień, to czas przygotowań do Świat Bożego Narodzenia, to czas szukania prezentów dla bliskich pod choinkę. Dlatego my w środę 04.12.2019r. wybraliśmy się do Fabryki Bombek w Gnieźnie.
Na miejscu zajęła się nami osoba pracująca w fabryce i oprowadziła nas po całym zakładzie. Poznaliśmy w ten sposób jak wytwarzane są bombki od samego początku, aż do momentu, kiedy pakowane są do kartoników. To trudna i wymagająca praca, ponieważ bombki wytwarzane są ze szkła, które łatwo się tłucze!!!
Następnie udaliśmy się do miejsca, gdzie czekały już na nas zamówione bombki z imieniem oraz mnóstwo kolorowych bombek, które mogliśmy kupićJ
Mamy już upominek pod choinkę!!!

Pobiedziska

Pierwszy blok zajęć odbył się 25.09.2019r., gdzie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Pobiedzisk, aby tam zobaczyć wyjątkowe „perełki” architektury rozmieszczone w Wielkopolsce- „Park Miniatur”. Spacerując między wyjątkowymi budowlami, uczniowie poznawali ich historię, czas powstania, a nawet anegdoty i legendy z nimi związane. To wyjątkowe budynki, a uczestnicy wyjazdu mogli je podziwiać z bliska- zaprezentowane w jednym miejscu, w pomniejszeniu.

Powidz i okolice

W dniu 16.10.2019r. odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie z klas PdP udali się w okolice Powidza. Tam uczono się właściwego zachowania w lesie pod względem bezpieczeństwa (nie porzucanie śmieci- grozi pożarem, nie rozpalania ogniska bez wcześniejszego uzgodnienia z leśniczym, nie hałasowania …). Uczniowie dowiedzieli się również, że las to nie tylko wspaniałe miejsce do spacerowania, ale przede wszystkim dom dla wielu gatunków zwierząt, owadów oraz roślin, które tutaj rosną najlepiej. Zostały przedstawione warstwy lasu, które wspaniale ze sobą współgrają. Nauczono się także słyszeć i widzieć, co w lesie nie jest łatwą sprawą. Na koniec uczniowie gromadzili dary leśne takie jak: grzyby, szyszki, jarzębina, kasztany, żołędzie itd.- w celu wykonania wystawki. Wyjazd do lasu to nie tylko fantastyczny wypoczynek psychiczny, ale także nauka jak szanować otaczającą nas przyrodę- bo JESTEŚMY OD SIEBIE ZALEZNI.