strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Sport w naszej szkole 

Uczymy się pływać

Już kolejny rok szkolny uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum mają możliwość korzystania z basenu „ŚWIAT WODNY CENOS” we Wrześni. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w ramach lekcji wychowania fizycznego.
Młodsze dzieci, nie umiejące pływać, oswajają się z wodą oraz uczą się utrzymywania na wodzie i elementarnego poruszania w niej. Starsi uczniowie doskonalą zdobyte umiejętności pływackie oraz uczą się techniki pływania sportowego stylem grzbietowym, kraulem na piersiach i stylem klasycznym.
Uczniowie pilnie ćwiczą pod okiem nauczycieli. Później mają czas na zabawę w brodziku, relaks w jakuzi czy korzystanie ze zjeżdżalni.

Swoje umiejętności pływackie uczniowie mogą doskonalić na zajęciach sekcji pływackiej, prowadzonej przez p. Marię Maciejewską.
Najlepsi szkolni pływacy wraz ze swoja trenerką uczestniczą w zawodach organizowanych na terenie miasta, m.in. w „GRAND PRIX Wrześni w Pływaniu” czy „Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu”.

Grand Prix Wrześni w Pływaniu
Już drugi raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w corocznym cyklu zawodów Grand Prix Wrześni w Pływaniu. Pierwsze zawody z cyklu odbyły się 19 października 2008 r. na basenie ,,Świat Wodny Cenos”. Chłopcy płynęli 50 m stylem dowolnym oraz kraulem na grzbiecie. W zawodach brali udział: Damian Chojnacki, Grzegorz Łabęcki oraz Paweł Mocny.

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu
W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu, które odbyły się 25 października 2008r. na basenie ,,Świat Wodny CENOS” we Wrześni.
W zawodach pływackich brali udział: Dominik Budziński, Marek Owczarczak, Paweł Mocny, Marcin Czechowski, Grzegorz Łabęcki, Adam Słoma, Bartosz Juchacz oraz Damian Chojnacki.
Uczniowie płynęli w sztafecie stylem dowolnym. Za udział w zawodach każdy pływak otrzymał dyplom uczestnictwa wręczany przez panią dyrektor Ewę Karczmarek i panią Marię Maciejewską.

Grand Prix Wrześni w Pływaniu c.d.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marii Maciejewskiej wzięli udział w trzecich zawodach z cyklu Grand Prix Wrześni w pływaniu. Zawody odbyły się 7 lutego 2009 r. na pływalni ,,Świat Wodny Cenos”. Uczniowie startowali na dystansach 50 m stylem grzbietowym oraz 25 m stylem motylkowym.
W zawodach uczestniczyli Damian Chojnacki, Marcin Czechowski, Bartosz Juchacz oraz Paweł Mocny. Gratulacje dla naszych szkolnych pływaków oraz dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła pani dyrektor oraz p. Maria Maciejewska.