strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Biblioteka szkolna zaprasza

Wydarzenia

Nauczyciel bibliotekarz
Ewa Górczyńska

Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00 -15:00
Wtorek 7:30 - 15:00
Środa 8:00 - 14:00
Czwartek 8:00 - 13:00
Piątek 8:00 - 13:00

Tydzien Pisania Listów

W dniach od 9 do 15 października 2017 roku w naszej szkole w ramach Tygodnia Pisania Listów zorganizowano akcję „ Kartka dla Wiktorii z Torunia”. Uczniowie z klasy IV i VI u.u. wykonali kartki dla chorej czteroletniej Wiktorii. Natomiast uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej brali udział w akcji „Marzycielska Poczta” w Bibliotece Publicznej – Filia nr 1. Wszystkie kartki zostały przekazane na ręce pani Małgorzaty i wkrótce dotrą do Wiktorii.

 

Spotkanie z książką i biblioteką

Najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w pierwszych powakacyjnych zajęciach w bibliotece szkolnej. Bibliotekarka zapoznała uczniów z wzruszającą opowieścią o dobroczynnej mocy książek „ O dzieciach, które kochają książki”. Następnie przypomniała zasady obowiązujące w bibliotece i zachęciła do szanowania książek. Wszystkie dzieci wypożyczyły nowe książeczki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Niespodzianką była zaprezentowana aplikacja Wydawnictwa Adamada, dzięki której można połączyć oglądanie książki z czytaniem i rozwijać za jednym razem wzrok i słuch.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu nauczyciel bibliotekarz zachęcał do głośnego czytania. Uczniowie usłyszeli między innymi: „ O Kamilu, który patrzy rękami”, „ Co za szczęście! Co za pech!”. Dzieci z klasy 2 i 3 wysłuchały opowieści o zwierzętach, które przedstawiła pani Ilona Lewandowska – nasz gość z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej we Wrześni.