strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Biblioteka szkolna zaprasza

Wydarzenia

Nauczyciel bibliotekarz
Ewa Górczyńska

Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00 -15:00
Wtorek 7:30 - 15:00
Środa 8:00 - 14:00
Czwartek 8:00 - 13:00
Piątek 8:00 - 13:00

 

Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej

28 listopada klasa II- III uczestniczyła w zajęciach z okazji Święta Pluszowego Misia, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Września. Dzieci poznały historię pluszowej zabawki, wysłuchały przygód Miśka oraz wykonały pracę plastyczną – portret Misia. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „ misiowe” ciasteczko.

 

Dzień Postaci z Bajek

Z pewnością wielu z nas i to niezależnie od wieku ma swojego ulubionego bohatera z dzieciństwa. Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku wczesnoszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego pierwszy raz w naszej szkole 7 września odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu uczniowie przyszli do szkoły w przepięknych bajkowych strojach, uczyniły też to panie, które prowadziły zajęcia. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa. Dzieci wspaniale się bawiły, Ciotka Klotka przywitała ich serdecznie i zaprosiła gościa - Czarownicę, która nauczyła ich czarów i dzięki temu z magicznych składników wybuch wulkan. Dzieci wysłuchały i obejrzały teatrzyk japoński „Brat i siostra” czytany przez Ciotkę Klotkę, układały puzzle - nowością były puzzle Kookoo , nazywały bajkowe postacie, malowały swoich ulubionych bohaterów magicznymi pędzlami, wspaniałe chwile spędziły przy BrainBox’ie bajkowym i odgadywały zagadki. Osoby przebrane dostały prezenty – niespodzianki. Reszta uczestników słodkości.
Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych uczniów, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

Zajęcia w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej

31 października 2017 roku uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej- Filia we Wrześni w ramach projektu czytelniczego „Czytanie i świata poznawanie to dla nas przyjemne zadanie”. Po zwiedzeniu biblioteki, zapoznaniu ze zbiorami i specyfiką biblioteki młodzież poznała problemy Maurycego i jego rodziny dzięki opowiadaniom J.Frey.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych odbywał się pod hasłem „ Książka nas łączy”. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki.

 • Kiermasz Taniej Książki promujący książki dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców.

 • Konkurs plastyczny „ Laurka dla biblioteki”. Zadanie polegało na wykonaniu laurki z życzeniami dowolną techniką plastyczną.
  I miejsce zdobył Szymon Wojtaszak
  II miejsce Jakub Kleszczyński
  III miejsce Jakub Goliwąs
  Wyróżnienie - Bartosz Krzyżański

 • Quiz dla uczniów klas gimnazjalnych i szkoły branżowej „ Historia pisma, książek i bibliotek” . Prawidłowych odpowiedzi udzieliły następujące osoby: Angelika Gibowska, Patrycja Matczak, Julia Kabzińska, Natalia Idzikowska, Tomasz Kubczak, Hubert Mróz.

 • Zajęcia biblioteczne dla najmłodszych uczniów z książkami z serii „ Pachnące opowieści’. Uczniowie podczas zajęć ćwiczyli również oko i refleks z kameleonem Leonem. Dużo emocji zapewniła wszystkim gra planszowa „ Mądra sówka” , która została wykonana specjalnie na to spotkanie.

Tydzien Pisania Listów

W dniach od 9 do 15 października 2017 roku w naszej szkole w ramach Tygodnia Pisania Listów zorganizowano akcję „ Kartka dla Wiktorii z Torunia”. Uczniowie z klasy IV i VI u.u. wykonali kartki dla chorej czteroletniej Wiktorii. Natomiast uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej brali udział w akcji „Marzycielska Poczta” w Bibliotece Publicznej – Filia nr 1. Wszystkie kartki zostały przekazane na ręce pani Małgorzaty i wkrótce dotrą do Wiktorii.

Spotkanie z książką i biblioteką

Najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w pierwszych powakacyjnych zajęciach w bibliotece szkolnej. Bibliotekarka zapoznała uczniów z wzruszającą opowieścią o dobroczynnej mocy książek „ O dzieciach, które kochają książki”. Następnie przypomniała zasady obowiązujące w bibliotece i zachęciła do szanowania książek. Wszystkie dzieci wypożyczyły nowe książeczki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Niespodzianką była zaprezentowana aplikacja Wydawnictwa Adamada, dzięki której można połączyć oglądanie książki z czytaniem i rozwijać za jednym razem wzrok i słuch.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu nauczyciel bibliotekarz zachęcał do głośnego czytania. Uczniowie usłyszeli między innymi: „ O Kamilu, który patrzy rękami”, „ Co za szczęście! Co za pech!”. Dzieci z klasy 2 i 3 wysłuchały opowieści o zwierzętach, które przedstawiła pani Ilona Lewandowska – nasz gość z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej we Wrześni.