strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Biblioteka szkolna zaprasza

Wydarzenia

Nauczyciel bibliotekarz
Ewa Górczyńska

Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00 -15:00
Wtorek 7:30 - 15:00
Środa 8:00 - 14:00
Czwartek 8:00 - 13:00
Piątek 8:00 - 13:00

 

Lapbook o Polsce

Z okazji 100-lecia ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: „Lapbook o Polsce”. I miejsce ex aequo zdobyły: kl. VIIIu. oraz kl. IIb PdP, wyróżnienia otrzymały klasy: Iu. SP oraz III PdP. Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs plastyczny „ Sowa biblioteczna”

Ostatniego dnia października rozwiązany został konkurs plastyczny „ Sowa Biblioteczna” . Konkurs zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac. Jury – pani dyrektor Ewa Kaczmarek i pani wicedyrektor Elżbieta Kołtuniak -Kierzek przyznało, że poziom wykonania prac był tym razem bardzo wyrównany.
Pierwsze miejsce otrzymała Aleksandra Paczkowska oraz Weronika Sobolewska
Drugie miejsce – Bartłomiej Gradusiak
Trzecie miejsce- klasa III PdP
Wyróżnienia otrzymali : Wiktor Rzepecki, Piotr Szymkowiak oraz klasa II A PdP
Wszystkim zaangażowanym w powstawanie tych pięknych prac dziękujemy. Po wystawie w bibliotece szkolnej pracę trafią do Biblioteki Pedagogicznej we Wrześni.

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W październiku świętowaliśmy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało „Książka to przyszłość”.
Nasze działania:
- Przez cały miesiąc trwał kiermasz książek.
- Na wypożyczających czekały słodkie niespodzianki.
- W ostatnim tygodniu października odbyły się w bibliotece szkolnej zajęcia otwarte wokół książki „Jak tata się z nami bawił”.
- Wybieraliśmy mistrza bajek. Zostali nimi: Ola i Wiktoria z klasy III oraz Julka i Mikołaj z klasy V.
- Chętni uczniowie i nauczyciele brali udział w psychozabawie „Jaką książkę zabrałbyś na bezludną wyspę ?”
- Ogłoszony został konkurs plastyczny „Sowa biblioteczna”. Wkrótce wyniki.

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

20 września 2018 roku uczniowie klasy I-II-III uczestniczyli w spotkaniu z panią bibliotekarką. Na pierwszych zajęciach czytelniczych „ List w butelce” dzieci zapoznały się z historią dziewczynki, która znalazła tajemniczy list. Podczas zajęć wykorzystana została metoda czytania wrażeniowego.
W drugiej części dzieci rozmawiały o tym jakim miejscem jest biblioteka, jakie panują w niej zasady i czy warto się z nią zaprzyjaźnić. Na zakończenie wszyscy wypożyczyli książeczki, wybrali zakładki do książek i otrzymali małe breloczki „niespodzianki”. Nowa biblioteka bardzo spodobała się najmłodszym czytelnikom.