strona główna szkoły


 


SK PCK- rok szkolny 2009/2010

   
Wybraliśmy Zarząd SK PCK na rok szkolny 2009/2010

Przewodnicząca

Weronika Grzechnik z klasy IIIb gim

Sekretarz

Karolina Juchacz kl. Ia ZSZ

Skarbnik

Martyna Chęś z klasy Ia ZSZ

     
Na bieżąco możecie zapoznawać się z ogłoszeniami i działaniami Koła oglądając i czytając informacje na naszej tablicy ogłoszeń , na I piętrze szkoły..
     
Włączyliśmy się do kwesty PCK
Kwesta, którą tradycyjnie, co roku organizuje Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrześni to akcja pomocy innym, do której od lat włączają się uczniowie naszej szkoły, członkowie SK PCK. Również i w tym roku chętnych było wielu.
W dniach od 22 do 28 października na ulicach Wrześni kwestowali uczniowie: Chlebowski Mateusz,
Depczyński Damian, Mróz Jakub, Owczarczak Patryk, Smelkowski Adam, Wojciński Mateusz,Kostrzewska Justyna,Zdrożna Barbara,Kośmider Anna,Matysiak Beatya,Orsztynowicz Krystian, Czchowski Marcin,Grzechnik Weronika,Jadczak Emilia,PykaŁukasz,Koczorowski Damian, Cieślak Malwina,Niedziela Ewelina,Kaźmierczak Patrycja,Klichowska Maria,Dekowska Marietta,Kaźmierczak Sylwia,Maczuga Donata,Nowak Hubert,Kostrzewska Justyna,Ludwiczak Natalia, Kinel Agnieszka,Klichowska Maria.
W sumie, cała szkoła uzbierała 1709zł i 22 gr.
Najwięcej uzbierały pary:
Smelkowski Adam i Wojciński Mateusz – 360zł i 42 gr.
Mróz Jakub i Owczarczak Patryk– 280zł i 85gr oraz Kinel Agnieszka i Ludwiczak Natalia – 221zł i 98gr.

     
W październiku wraz z nauczycielem klasy I-III SP i pielęgniarką przeprowadzono szereg zajęć dydaktycznych dotyczących profilaktyki jamy ustnej. Zajęcia te są nadal realizowane w ramach zaplanowanego projektu związanego z programami : Moje dziecko idzie do szkoły, Super Wiewiórka – przyjaciółka Kuby i Oli, Radosny uśmiech...Podsumowanie w formie konkursów z nagrodami nastąpi w marcu.

 
Konkurs o zasięgu szkolnym i pozaszkolnym w formie prac plastycznych, grafiki komputerowej, na temat : Zapobiegania AIDS - „Nie daj się AIDS” w ramach ogólnopolskiej kampanii multimedialnej. Konkurs został ogłoszony przez PPIS i był przeznaczony dla gimnazjalistów. Etap szkolny konkursu zorganizował i przeprowadził we współpracy z nauczycielką plastyki opiekun SK PCK .
Podsumowanie konkursu ogłoszono w grudniu. Laureaci etapu szkolnego zostali nagrodzeni na forum szkoły .Nagrody i dyplomy ufundował opiekun SK PCK.

Laureaci etapu szkolnego : Sylwia Szablewska, Karolina Tyksińska i Małgorzata Wojtyś zakwalifikowali się równocześnie do etapu powiatowego konkursu.
Jedna z reprezentantek szkoły – Sylwia Szablewska zdobyła II miejsce w etapie powiatowym konkursu! Organizatorem i sponsorem nagród na tym etapie konkursu był PIS we Wrześni. Właśnie w siedzibie PIS we Wrześni Sylwia odebrała nagrodę.

Małgosia wspomina swój udział w konkursie tak:
„Był konkurs SK PCK o nazwie „Nie daj się AIDS”. Zobaczyłam plakat z ogłoszeniem i postanowiłam wziąć udział w tym konkursie. Biorąc udział musiałam się zastanowić co mam narysować.W końcu wpadłam na pomysł i narysowałam książkę i w niej opisałam, jak zapobiegać i przez co można się zarazić. Moja praca została doceniona w szkole i zdobyłam nagrodę. Potem też brałam udział w eliminacjach pozaszkolnych ale nie miałam już szczęścia. Mimo to cieszę się ,że zdecydowałam się na udział w tym konkursie, bo dużo się dowiedziałam o AIDS kiedy się do niego przygotowywałam i jeszcze miałam nagrodę. Było fajnie.
Małgosia Wojtyś kl.IIIa gimn. ”

A oto ,co napisała nam Sylwia Szblewska, laureatka I miejsca etapu szkolnego konkursu i II miejsca na etapie powiatowym :
„ Lubię rysować i zawsze prawie biorę udział we wszystkich konkursach plastycznych. I teraz , jak zobaczyłam ogłoszenie też postanowiłam, że coś narysuję. Ale ten konkurs był trudny...Długo myślałam i szukałam w głowie. Wreszcie narysowałam ...To, że życie to nie teatr i nie należy w nim grać tylko być szczerym i prawdziwym i odpowiedzialnym usłyszałam w telewizji . Moja praca raz dostała I miejsce , tu w szkole była najlepsza! A raz II miejsce , gdy rywalizowałam z innymi uczniami, tzn, z innych szkół. Bardzo mi się podobało jak szłam po odbiór nagród, Szczególnie tej za II miejsce .Było dużo ludzi. Najbardziej mi się podobało jak jedna obca pani mi gratulowała, a inna robiła mi zdjęcie do gazety. - Sylwia Szblewska kl.II a gimn.”

Prace uczniów:

     
Wśród uczniów Gimnazjum i ZSZ w ramach profilaktyki chorób odnikotynowych przeprowadzono na przełomie listopada i grudnia ankietę nt. palenia - wyniki ankiety znajdziecie bieżącym numerze gazetki” Uczeń Zdrowie”. Ankietę przeprowadzono dzięki pomocy nauczycieli informatyki. Wychowawcy otrzymali ulotki szkoleniowe dla uczniów oraz film oświatowy, które można było wykorzystać podczas lekcji wychowawczych.
     
Zorganizowano tradycyjnie , jak co roku zbiórkę odzieży
Wszystkim nauczycielom, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu dziękujemy. Okazało się, ze nadal wśród naszych uczniów jest sporo, którzy chętnie skorzystali z tej formy pomocy.
     
W grudniu, jak co roku nasze Koło wzięło udział w przedświątecznej zbiórce żywności na terenie marketu Netto. Żywność zbierali gimnazjaliści ,w dniach 10-12 grudnia : Mateusz Chlebowski, Marcin Czchowski, Mateusz Pyka, Damian Chojnicki, Damian Depczyński, Marcin Nowak, Justyna Nowak i Anna Kwapiszewska.

     

W grudniu również ,zostało zorganizowane tradycyjnie, jak co roku, spotkanie integracyjne SK PCK , w tym roku było to spotkanie opłatkowe
„Spotkanie odbyło się w dniu 16XII br. po lekcjach, wieczorem w naszej szkole. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów z innych szkół wrzesińskich : SSP NR 6, Technikum Politechnicznego i SSP NR1. W przygotowaniach pomagali opiekunce Koła starsi uczniowie, członkowie SK PCK: Karolina Juchacz, Bartek Juchacz, Anna Kwapiszewska, Łukasz Pyka i Elwira Stawska. Chłopcy pomogli przynieść napoje ze sklepu. Bartek i Łukasz zadbali o odpowiednią muzykę, którą sami puszczali podczas zabawy z laptopa. Hitem okazało się kolędowe karaoke . Wszyscy dekorowali salę gimnastyczną, a po zabawie pomagali uprzątnąć stoły. Było wspólne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, konkursy związane ze świętami Bożego Narodzenia, np. na przebranie świąteczne, śpiewanie kolęd... Za najciekawszy strój były upominki. Dzięki sponsorom (p. D.Drela i rodzice) na stołach było dużo smacznych rzeczy do jedzenia i picia oraz nagrody – upominki. Część ciast upiekły mamy poproszone o to przez opiekunkę naszego Koła. Miłą niespodzianką dla uczniów okazało się spotkanie z Mikołajem , za którego przebrał się uczeń Technikum we Wrześni Tomek , który wręczał upominki ufundowane przez ZR PCK i zadawał różne śmieszne zadania do wykonania, jak np. „przysiady wojskowe” w celu zasłużenia na nagrodę.
Gośćmi na spotkaniu był także pracownik Starostwa, pani Dyrektor , pracownik ZR PCK we Wrześni oraz rodzice. Wszyscy duzi i mali bawiły się wspaniale. Szkoda tylko, że z powodu mrozu i kłopotów z dojazdami było nas trochę mniej niż zwykle...
Serdecznie dziękujemy razem z opiekunką Koła, p.Dorotą Drelą za pomoc w przygotowaniach sali paniom: Karolinie Marciniak, Magdzie Witkowskiej i panu Janowi Urbaniakowi, a pani katechetce - Bogumile Kubiak za zorganizowanie opłatków. Było wspaniale – popatrzcie sami!”

     
We współpracy z panią Ewą Kaczmarek rozpoczęto prace nad nową stroną internetową SK PCK
     
Wspólnie z pielęgniarką szkolną SK PCK zorganizowało spotkanie z położną dla ZSZ. Krótko o tym spotkaniu napisała dla was Andżelika Grześkowiak z klasy Ia ZSZ :
„ W dniu 9 lutego 2010 roku odbyło się spotkanie uczniów ZSZ z położną środowiskową p. Teresą Wolską. Tematem spotkania była opieka nad noworodkiem. Położna wytłumaczyła nam jak się pielęgnuje takie małe dziecko. Ćwiczyliśmy prawidłową kąpiel, poznaliśmy przybory toaletowe potrzebne małemu niemowlakowi. Pani wytłumaczyła nam ,jak ważne są pierwsze chwile życia dla dziecka. Było bardzo fajnie, Niektóre dziewczyny same próbowały przewijać lalkę niemowlaka. To spotkanie dużo mnie nauczyło. Myślę ,że jak zostanę kiedyś matką to nie będę popełniać tyle błędów i będę rochę więcej umiała zrobić przy dziecku.”

     
W dniu 10.02. odbyło się spotkanie w klasie I-III SP z pielęgniarką szkolną i panią pedagog. Zajęcia te stanowiły kontynuację realizowanego programu PCK : „ Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”. Celem spotkania było nauczenie dzieci czym jest pierwsza pomoc drugiemu człowiekowi w chwili urazu lub nagłego zachorowania oraz uświadomienie ,co jest niezbędne do jej udzielenia . Uczniowie zapoznali się z prawidłowym wyposażeniem apteczki. Ćwiczyli zapamiętywanie numerów telefonów alarmowych oraz sposób w jaki należy powiadamiać pogotowie ratunkowe o zdarzeniu.

   

  powrót