Sport w naszej szkole

Przedsięwzięcia

ROK SZKOLNY 2009/2010

II Jesienny Turniej Warcabowy o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych
W miesiącu październiku 2009r. rozegrany został po raz drugi Jesienny Turniej Warcabowy o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych, zorganizowany przez p. Jerzego Marosza.
Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, do rozgrywek zgłosiło się ponad 40 zawodników. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych. Po zaciętej walce mistrzem szkoły podstawowej w warcabach został Mateusz Wojciński z klasy VI, natomiast mistrzostwo gimnazjum zdobył Kamil Grześkiewicz z klasy I a.

Eliminacje szkolne do Mistrzostw Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
W drugiej połowie października odbyły się także rozgrywki tenisa stołowego dla uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Zostały one zorganizowane przez
p. Grzegorza Czyża i p. Karolinę Przysiudę w ramach eliminacji szkolnych do Mistrzostw Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie.
Rywalizacja przebiegała w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 16 (roczniki 94 i młodsze) oraz powyżej lat 16 (roczniki 93 i starsze). Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, poziom był bardzo wyrównany a rywalizacja zacięta.

III miejsce - Bartłomiej Kryszczunas

Najlepsi tenisiści zostali nagrodzeni dyplomami i pojechali walczyć dalej na Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego „Sprawni Razem” do Gniezna.

Jesienny rajd rowerowy
Sekcja turystyki pieszej i rowerowej działająca w naszej szkole pod opieką p. Jerzego Marosza w okresie jesiennym wzięła udział w trzech rajdach rowerowych.
3 października 2009r. odbył się rajd rowerowy szlakami leśnymi Nowego Folwarku i Marzelewa. Trasa wycieczki liczyła ok. 30 km przez Nowy Folwark, Marzelewo, Leśnictwo Daniele z powrotem do Wrześni.

Rajd rowerowy „W poszukiwaniu jesieni”
25 października 2009r. ekipa w składzie Patryk Owczarczak, Damian Kryszczunas, Grzegorz Łabęcki, Łukasz Dobrzyński i Szymon Janowski wzięła udział w rajdzie rowerowym „W poszukiwaniu jesieni”. Trasa rajdu liczyła ok. 50 km przez Wrześnię, Podstolice, Neklę, Giecz do leśniczówki w Milkarowie. Na mecie na uczestników wyprawy czekało wiele atrakcji jak ognisko z pieczeniem kiełbasek czy różnego rodzaju konkursy m.in. krajoznawczy, historyczny i plastyczny. W konkursie sprawnościowym Grzegorz Łabędzki pokonał innych rywali i zajął I miejsce. Natomiast cała drużyna otrzymała specjalne wyróżnienie za udział w rajdzie.

X Rajd z okazji Święta Niepodległości
7 listopada 2009r. odbył się natomiast „X Rajd z okazji Święta Niepodległości”. Uczestniczyli w nim Paweł Mocny, Grzegorz Łabęcki, Patryk Owczarczak, Damian Chojnacki, Bartosz Kłosowski, Jakub Matuszak, Adam Smelkowski i Olek Stazhkou.
Trasa rajdu liczyła ok. 30 km przez Wrześnię, Gutowo, Sędziwojewo, Grzybowo, Sokołowo do Nowego Folwarku. Ten rajd był prawdziwą próbą wytrzymałości, ponieważ rowerzyści musieli zmierzyć się z gęstą mgłą, wiatrem i dokuczliwym zimnem. Po drodze uczniowie mięli okazję zwiedzić grodzisko w Grzybowie. Wyprawa zakończyła się w szkole w Nowym Folwarku, gdzie na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata i pyszna grochówka. Także i tym razem uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju konkursach.