WITAMY I ZAPRASZAMY

Sport w naszej szkole

Przedsięwzięcia

I Turniej Warcabowy o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych
W październiku 2008r. odbył się I Turniej Warcabowy o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych, zorganizowany przez p. Jerzego Marosza.
Do rozgrywek zgłosiło się 46 zawodników. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjum. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców.

III miejsce – Malwina Cieślak

Eliminacje szkolne do Mistrzostw Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie.
W drugiej połowie października odbyły się także rozgrywki tenisa stołowego dla uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Zostały one zorganizowane przez p. Grzegorza Czyża i p. Karolinę Przysiudę jako eliminacje szkolne do Mistrzostw Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie.
Rywalizacja przebiegała w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 16 (roczniki 93
i młodsze) oraz powyżej lat 16 (roczniki 92 i starsze). Eliminacje klasowe przeprowadzone zostały przez nauczycieli na lekcjach wychowania fizycznego. Z każdej klasy do rozgrywek zgłoszono dwie najlepsze dziewczęta i dwóch najlepszych chłopców. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, poziom był bardzo wyrównany a rywalizacja zacięta. Każdy zawodnik mógł liczyć tylko na siebie, wkładał więc dużo energii i poświęcenia w grę.

Wyniki eliminacji w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco.

III miejsce - Budziński Dominik

Najlepsi tenisiści zostali nagrodzeni dyplomami i pojechali walczyć dalej na Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego „Sprawni Razem” do Gniezna.

X Turniej Mikołajkowy dla Szkól Specjalnych
8 grudnia 2008r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 odbył się X Turniej Mikołajkowy dla Szkół Specjalnych, w którym brali udział młodzi sportowcy z Gniezna, Słupcy i Wrześni. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe oraz nasza szkoła.
Zawodnicy sprawdzali swoje siły w różnorodnych zabawach sportowych. Toczenie piłki – wałka, slalom na hulajnodze, przechodzenie przez tunel, wyścig na piłkach skoczkach czy przeciąganie liny to tylko niektóre z 14 rozegranych konkurencji. Kibice trojga zaprzyjaźnionych szkół nie nudzili się na trybunach dopingując swoich faworytów. Po emocjonującej walce zwyciężyła drużyna naszej szkoły, drugie miejsce zajęli zawodnicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Gniezna, a trzecie Ośrodek szkolno-Wychowawczy ze Słupcy. Sporo emocji budził również turniej halowej piłki nożnej, w którym zajęliśmy trzecie miejsce.
Na zakończenie imprezy kapitanowie drużyn odebrali puchary i dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i torbę ze słodyczami od Mikołaja. Wszyscy przekonali się, że ruch to zdrowie i dobra zabawa.

Turniej Unihokeja o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych
Na przełomie stycznia i lutego 2009r. został rozegrany Turniej Unihokeja parami
o Mistrzostwo Szkoły. W zawodach zorganizowanych przez p. Jerzego Marosza wystartowało ponad 40 zawodników w czterech kategoriach.
Wśród uczniów szkoły podstawowej w kategorii dziewcząt I miejsce zajęły Barbara Zadrożna i Justyna Kostrzewska.
W kategorii chłopców zwyciężyła para Marek Szblewski i Henryk Zieliński.
Wśród młodzieży gimnazjalnej w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyły Małgorzata Wojtyś i Anna Kośmider.
W kategorii chłopców zwyciężyli Mateusz Szefer i Patryk Tomczak.

Rajd rowerowy na powitanie wiosny
Sekcja turystyki pieszej i rowerowej pod opieką p. Jerzego Marosza uczestniczyła 29 marca 2009r. w Rajdzie rowerowym na powitanie wiosny. Trasa rajdu liczyła 45 km z metą w leśniczówce Milkarowo. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwaj uczestnicy wyprawy: Marcin Grzeszczyk i Łukasz Dobrzyński, którzy po raz pierwszy pokonali tak trudną trasę. Gratulujemy.

II Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych
Pod koniec maja 2009r. zakończył się trwający przez prawie cały drugi semestr II Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły. Został on zorganizowany przez p. Jerzego Marosza. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach, w których wyłoniono następujących zwycięzców: