Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2009/2010

Turniej Piłki Nożnej w Gnieźnie

Dnia 17 maja 2010r. uczniowie klas „życia” pod opieką pana Grzegorza Czyża wzięli udział w II Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej w Gnieźnie. Nasza drużyna w składzie: Sławomir Gutowski, Dawid Tomczak, Mateusz Anderwald, Krzysztof Helak, Krzysztof Matela, Tomasz Nowaczyk, Tomasz Sommerfeld, Marcin Targosz oraz Marek Filipiak zajęła drugie miejsce w rozgrywkach. W drodze na podium nasi piłkarze pokonali dwa zespoły z Gniezna, wynikami 3:0 i 2:0. W finale musieli jednak uznać wyższość drużyny z Kłecka, przegrali bowiem 0:1. Podczas meczy zawodnikom dopisywały dobre humory i piękna pogoda, a z turnieju przywieźliśmy wspaniały puchar za drugie miejsce oraz dyplom.

XII Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni - Razem” w Piłce Nożnej w Gnieźnie
Dnia 22 kwietnia 2010r. uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej pod opieką
p. Grzegorza Czyża uczestniczyli w XII Mistrzostwach Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej w Gnieźnie. Celem imprezy była popularyzacja gry w piłę nożną oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego.
Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły: z Gniezna, Kłecka, Poznania i Wrześni. Młodzi piłkarze w trudnych warunkach pogodowych, mimo przenikającego zimna dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dawid Adamczak, Dominik Budziński, Bartłomiej Kryszczunas, Dawid Borecki, Paweł Mocny, Grzegorz Łabędzki, Bartosz Kłosowski, Krystian Orsztynowicz i Marcin Mąkowski zajęła ostatecznie dopiero czwarte miejsce. Chłopakom gratulujemy sportowej postawy i życzymy powodzenia podczas kolejnych występów.

XII Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
Dnia 25 lutego 2010r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Marii Maciejewskiej
i p. Karoliny Przysiudy wzięła udział w XII Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego
w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie. Celem imprezy była popularyzacja gry
w tenisa stołowego oraz eliminacje do Mistrzostw Polski.
Do udziału w turnieju zakwalifikowali się triumfatorzy IX Mistrzostw Rejonu Poznańskiego: Martyna Kryszczunas, Weronika Grzechnik, Dorota Szumigała, Krystian Orsztynowicz, Damian Depczyński i Marcin Czechowski.
Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie, niestety nikomu nie udało się zająć pozycji medalowej. Najlepsze miejsca zdobyły Weronika Grzechnik i Dorota Szumigała, które uplasowały się na 4 miejscu w swoich kategoriach wiekowych. Martyna Kryszczunas zajęła piąte miejsce wśród dziewcząt młodszych. Tym razem chłopcy wypadli nieco gorzej, zajmując miejsca poza pierwszą szóstką.

XI Turniej Mikołajkowy dla Szkól Specjalnych
Dnia 4 grudnia 2009r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 odbył się już po raz jedenasty Turniej Mikołajkowy dla Szkół Specjalnych, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe we Wrześni oraz naszą szkołę. Wzięli w nim udział młodzi sportowcy z Gniezna, Słupcy
i Wrześni.
Zawodnicy sprawdzali swoje siły w różnorodnych zabawach sportowych. Toczenie piłki – wałka, slalom na hulajnodze, przechodzenie przez tunel, wyścig na piłkach skoczkach czy przeciąganie liny to tylko niektóre z 17 rozegranych konkurencji. Kibice trojga zaprzyjaźnionych szkół nie nudzili się na trybunach dopingując swoich faworytów. Po emocjonującej walce drużyna naszej szkoły zajęła drugie miejsce. Zwyciężyli uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Gniezna, a trzecie miejsce przypadło Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu ze Słupcy. Sporo emocji budził również turniej halowej piłki nożnej, w którym zajęliśmy również drugie miejsce.
Na zakończenie imprezy kapitanowie drużyn odebrali puchary i dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i torbę ze słodyczami od Mikołaja.

IX Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
Dnia 18 listopada 2009r. grupa uczniów pod opieką p. Grzegorza Czyża i p. Karoliny Przysiudy wzięła udział w rejonowych rozgrywkach tenisa stołowego w Gnieźnie.
Najlepsi szkolni tenisiści zostali wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych. W skład reprezentacji szkoły weszli Martyna Kryszczunas, Weronika Grzechnik, Dorota Szumiała, Sylwia Kaźmierczak, Karolina Juchacz, Krystian Orsztynowicz, Marcin Czechowski, Damian Depczyński, Dawid Adamczak, Bartosz Kłosowski, Bartłomiej Kryszczunas oraz Dominik Budziński.
Turniej rozgrywany systemem pucharowym „do dwóch przegranych” był bardzo męczący, trwał kilka godzin. Ostatecznie zakończył się wspaniałym sukcesem naszej szkoły, zajęliśmy bowiem wysoką, drugą pozycję w klasyfikacji drużynowej.
W klasyfikacji indywidualnej K. Orsztynowicz zajął I miejsce, M. Kryszczunas, D. Szumigała i D. Depczyński zajęli III miejsca, a W. Grzechnik i M. Czechowski IV miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Otrzymali oni medale, dyplomy oraz szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.

VIII Jesienny Turniej Piłki Nożnej „Sprawni razem” Rejonu Poznańskiego w Gnieźnie
Dnia 30 września 2009 r. reprezentacja szkoły w składzie: Dawid Adamczak, Dominik Budziński, Bartłomiej Kryszczunas, Dawid Borecki, Marcin Mąkowski, Paweł Mocny, Grzegorz Łabęcki oraz Mateusz Anderwald pod opieką p. Marii Maciejewskiej i p. Grzegorza Czyża uczestniczyła w VIII Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej ,,Sprawni razem” Rejonu Poznańskiego w Gnieźnie.
W rozgrywkach udział wzięło sześć zespołów: z Gniezna, Kłecka, Międzychodu, Wrześni i dwie drużyny z Poznania. Po zaciętych meczach i wspaniałej sportowej postawie nasza drużyna wywalczyła trzecie miejsce na podium. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pamiątkowy dyplom i puchar. Liczymy, że na kolejnych turniejach nasi uczniowie będą reprezentować tak wysoki poziom gry.