strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY


Co u nas słychać ?

ROK SZKOLNY
2013/2014

Plan pracy


Samorząd Gimnazjum
Ewelina Konieczka z kl.II
Fabian Zydor z kl.I
Sylwia Andrzejewska z kl.I

Opiekun
mgr Marzena Szymkowiak

Wybory do Samorządu Gimnazjum
17 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.
Spośród 9 kandydatów (każda klasa wystawiła 3 przedstawicieli) najwięcej głosów otrzymali:
Ewelina Konieczka z kl. II;
Fabian Zydor z kl. I
oraz Sylwia Andrzejewska również z kl. I.
Zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy owocnej pracy.

Konkurs na Mistrza Frekwencji
Wzorem lat ubiegłych SUG ogłosił konkurs na Mistrza Frekwencji - ucznia, który opuści jak najmniej godzin lekcyjnych w I semestrze i w ciągu całego roku. Laureatem ubiegłorocznego konkursu został Rafał Nowicki wówczas uczeń kl. III gimnazjum. Kto zostanie Mistrzem w tym roku, zobaczymy. Może Ty?

Światowy Dzień Uśmiechu
4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Jest to radosne święto przypadające w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć - bezinteresowny uśmiech i radość życia. Dlatego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum rozdawali wszystkim uczniom i pracownikom szkoły uśmiechnięte buźki zachęcając do częstego uśmiechania się i przebywania w towarzystwie osób uśmiechniętych i szczęśliwych.

Pamiętamy o tych, co odeszli.
W przeddzień Wszystkich Świętych członkowie Samorządu Gimnazjum wraz z opiekunem wybrali się pod Pomnik Dzieci Wrzesińskich, Nieznanego Żołnierza oraz Ofiar Ludobójstwa Sowieckiego w celu zapalenia zniczy tym, którzy walczyli o naszą wolność. Ponadto uczniowie zapalili również znicz pod tablicą patrona naszej szkoły Janusza Korczaka.

Pasowanie gimnazjalistów.
20 listopada dla uczniów klasy pierwszej została zorganizowana uroczystość pasowania, podczas której zostali włączeni w grono gimnazjalistów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że godnie będą reprezentować społeczność uczniowską i nie zapomną o obietnicach złożonych tego dnia.

Cała Polska czyta dzieciom.
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie gimnazjum po raz kolejny czytali młodszym kolegom i koleżankom z klasy IV fragment opowiadania "Koszmarny Karolek". Karolina Matuszak wcieliła się w rolę narratora, Jagoda Czechowska w rolę mamy, Ewelina Konieczka zagrała młodszego brata Damianka, a rolę głównego bohatera odegrał Daniel Niedziela. Czwartoklasiści mieli do rozwiązania krzyżówkę z hasłem oraz inne zadania związane z czytanym tekstem. Uczniowie bardzo słabo rozwiązali zadania, poza Marysią Nowak, która w skupieniu słuchała opowiadania i wygrała konkurs zdobywając 11 punktów. II miejsce zajął Chołój, który zdobył tylko 3 punkty, pozostali uczniowie nie wykonali żadnego zadania. Mamy nadzieję, że w przyszłym semestrze czwartoklasiści postarają się bardziej i wypadną zdecydowanie lepiej. Marysi gratulujemy.

Góra grosza
Corocznym zwyczajem SUG i w tym roku przystąpił do akcji organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM "GÓRA GROSZA". W okresie od 25 listopada do 6 grudnia przedstawiciele Samorządu Gimnazjum codziennie zbierali groszaki od uczniów i pracowników szkoły. W tym roku udało nam się uzbierać zaledwie 39,23zł - nie jest to imponujący wynik. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uzbieramy znacznie większą sumę.

Rodzaj monety Liczba monet Razem złotych
1gr 503 5,03
2gr 235 4,70
5gr 178 8,90
10gr 65 6,50
20gr 33 6,60
50gr 5 2,50
1zł 5 5
2zł - -
5zł - -
RAZEM - 39,23

Dzień bez Przekleństw
17 grudnia przypada Dzień bez Przekleństw. W Polsce jest to święto bardzo młode bo obchodzone zaledwie od kilku lat. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na niecenzuralne słowa, które wypowiadane są coraz częściej regularnie i ochoczo, zwłaszcza przez młodych ludzi. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zachęcali społeczność naszej szkoły, by na co dzień, a zwłaszcza dziś, popuścić wodze fantazji i używać własnych zamienników, które nie będą już tak kaleczyć naszego ojczystego języka. Ponadto dziewczęta odczytały kilka ciekawych wierszyków promujących walkę z wulgaryzmami. Mamy nadzieję, że Dzień bez Przekleństw zagości na stałe w naszej szkole

Konkurs matematyczny
W grudniu został zorganizowany I etap konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjum. Trzynastu gimnazjalistów przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki. I miejsce, tracąc zaledwie trzy punkty, zdobył uczeń klasy I Krystian Janowski. Na drugiej pozycji uplasowały się dwie osoby Ewelina Konieczka z kl. II i Marcin Anglard z kl. III. Gratulujemy i przypominamy, że jeszcze dwa etapy przed uczniami. Suma punktów z wszystkich etapów zadecyduje o ostatecznym zwycięstwie.

.Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca "misia o bardzo małym rozumku". Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował dla uczniów klasy I-III kilka atrakcji. Maluchy obejrzały jeden z filmów o Kubusiu Puchatku oraz wysłuchały opowiadania przygotowanego przez uczniów klasy II gimnazjum. Później odbył się mały konkurs dotyczący czytanego tekstu. Na zakończenie uczniowie mieli narysować wybraną postać z bajki. Chętnie podjęli się zadania. Większość narysowała głównego bohatera Kubusia Puchatka. Jednak I miejsce w konkursie plastycznym zdobył Kacper Grzeskiewicz, który narysował Prosiaczka. II miejsce zajął portret misia wykonany przez Kamila Kapczyńskiego.

Podsumowanie I semestru
Zakończył się I semestr roku szkolnego 2013/2014 - czas na pewne podsumowania.

  • Najwyższą średnią wśród klas gimnazjalnych uzyskała klasa I - 3,4.

  • Najwyższą średnią wśród uczniów uzyskała Ewelina Konieczka z klasy II - 4,5.

  • Mistrzem Frekwencji I semestru zostały dwie uczennice Sylwia Andrzejewska i Ewelina Konieczka, które nie opuściły ani jednej godziny lekcyjne.

Samorząd Gimnazjum gratuluje najlepszym i życzy wielu kolejnych sukcesów w II semestrze.

Dzień Kobiet
11 marca z okazji Dnia Kobiet odbył się turniej sportowy dla gimnazjalistek i uczennic zasadniczej szkoły zawodowej. Podczas konkurencji sprawnościowych przedstawicielki wszystkich klas walczyły o tytuł Najbardziej Wysportowanej Dziewczyny.
I miejsce zdobyła Ewelina Konieczka z kl. II
II miejsce zdobyła Sylwia Andrzejewska z kl. I
III miejsce zdobyła Agata Szefer z kl. I ZSZ

II etap konkursu matematycznego
W kwietniu odbył się II etap konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjum. Trzynaścioro gimnazjalistów rozwiązywało zadania matematyczne o tematyce wielkanocnej i wiosennej. Najwięcej punktów tym razem zdobyła Ewelina Konieczka z kl. II, na drugim miejscu uplasował się uczeń kl. I Krystian Janowski. Natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęli uczniowie kl. III Marcin Anglard i Jacek Garnicki. Kto zostanie Mistrzem Matematyki zadecyduje suma punktów z trzech etapów. Jeszcze jeden etap przed uczniami i wszystko może się zdarzyć. Powodzenia!

Cała Polska czyta dzieciom.
W maju po raz kolejny uczniowie gimnazjum włączyli się w ogólnopolską akcję związaną z czytaniem książek dzieciom. Tym razem uczniowie klasy IIG: Ewelina Konieczka, Jagoda Czechowska, Karolina Matuszak i Hubert Mróz wcielili się w rolę Kotka Mamrotka i jego przyjaciół i przeczytali uczniom klasy IV opowiadanie "Przygody Kotka Mamrotka". Po zapoznaniu się z tekstem czwartoklasiści odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania. Bezbłędnie test wypełniła Weronika Gibowska zajmując I miejsce. II miejsce zajął Jakub Menes, a III Marysia Nowak. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Dzień Patrona.
Corocznym zwyczajem w pierwszych dniach czerwca obchodzimy w naszej szkole święto patrona . Tym razem sylwetkę Janusza Korczaka - Przyjaciela Dzieci przybliżyli nam uczniowie klasy I i II gimnazjum. Ewelina Konieczka wcieliła się w rolę bibliotekarki, która z grupką dzieci rozmawiała o Januszu Korczaku. Opowiadali o jego twórczości oraz życiu, które poświęcił dzieciom z domu sierot. Na zakończenie piosenkę o marzeniach dzieci zaśpiewała Weronika Gibowska z kl. IV debiutując na szkolnej scenie.

przeczytaj co się działo w roku szkolnym 2012/2013

przeczytaj co się działo w roku szkolnym 2011/2012

przeczytaj co się działo w roku szkolnym 2010/2011

przeczytaj co sie działo w roku szkolnym 2009/2010

przeczytaj co sie działo w roku szkolnym 2008/2009