Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2011/2012

I Turniej Piłki nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego
29 maja 2012r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I Turnieju Piłki nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. Do rozgrywek stanęło siedem drużyn: z Gniezna, Koła, Konina, Turku, Rychwału, Słupcy i Wrześni. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy mimo walecznej postawy wygrali tylko jeden mecz i zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscach V-VII. Za udział w turnieju otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz piłkę footbolową.

Skład drużyny: Michał Ludwiczak, Wawrzyn Wasielewski, Bartosz Szeliga, Damian Chojnacki, Marek Filipiak, Krystian Orsztynowicz, Łukasz Pyka, Marcin Mąkowski.

Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej
23 kwietnia 2012r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Czyża wzięli udział w XIV Mistrzostwach Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej w Gnieźnie. W skład reprezentacji weszli: Michał Ludwiczak, Wawrzyn Wasielewski, Damian Chojnacki, Marek Filipiak, Tomasz Sommerfeld, Krystian Orsztynowicz, Łukasz Pyka, Marcin Mąkowski, Paweł Mocny i Bartłomiej Kryszczunas. Nasi dzielni piłkarze wywalczyli w turnieju II miejsce i otrzymali Puchar Starosty Gnieźnieńskiego.

Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu „Sprawni Razem”

4 kwietnia 2012r. troje reprezentantów naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Czyża wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się w Rawiczu. W imprezie startowali reprezentanci pięciu rejonów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego i poznańskiego.
Nasi zawodnicy występujący w różnych kategoriach zdobyli 3 medale. Paweł Mocny dwukrotnie zajął I miejsce: na dystansie 50 m oraz 100 m stylem dowolnym. Kamil Niedziela uplasował się na III miejscu na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz na V miejscu w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Natomiast nasz najmłodszy pływak Hubert Mróz zajął VI miejsce na 50 m stylem grzbietowym i VII na 50 m stylem dowolnym.

XIV Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem”
w Tenisie Stołowym w Gnieźnie

9 marca 2012r. grupa uczniów pod opieką p. Grzegorza Czyża wzięła udział w XIV Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się tradycyjnie w Gnieźnie. W tym roku do udziału w turnieju zakwalifikowało się aż 8 zawodników z naszej szkoły, którzy wcześniej uczestniczyli w rozgrywkach rejonowych.
W imprezie startowali reprezentanci pięciu rejonów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego i poznańskiego. Jak zwykle na zawodach tego szczebla poziom był bardzo wysoki. Naszym zawodnikom udało się jednak osiągnąć znakomite wyniki. Joanna Wrotecka wywalczyła medalowe – trzecie miejsce, a Justyna Kostrzewska czwarte miejsce wśród dziewcząt młodszych (do lat 16). Natomiast Martyna Kryszczunas oraz Krystian Orsztynowicz zajęli czwarte miejsca w starszych kategoriach wiekowych.

XI Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie

Dnia 29 listopada 2011r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marii Olejniczak i p. Karoliny Przysiudy wzięli udział w rejonowych rozgrywkach tenisa stołowego w Gnieźnie. Na zawody pojechali najlepsi tenisiści, którzy zostali wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych. Oprócz naszych reprezentantów w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Gniezna, Kłecka, Międzychodu i Poznania.
Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch porażek”.
Ostatecznie zakończył się wspaniałym sukcesem naszej szkoły. Po raz pierwszy od kilku lat zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując zespoły z Poznania i Gniezna.
W klasyfikacji indywidualnej osiągnęliśmy również znakomite wyniki. Martyna Kryszczunas i Krystian Orsztynowicz zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Joanna Wrotecka, Weronika Grzechnik i Kamil Grześkiewicz zajęli II miejsca, Wawrzyn Wasielewski zajął III miejsce, a Justyna Kostrzewska IV. Otrzymali oni medale, dyplomy oraz szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.