strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Sport w naszej szkole

  Przedsięwzięcia

ROK SZKOLNY 2015/2016

,,Najbardziej wysportowana dziewczyna”

W Dzień Kobiet 8 marca 2016 r. odbyły się w naszej szkole zawody na ,,Najbardziej wysportowaną dziewczynę” Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Dziewczęta konkurowały w siedmiu konkurencjach: najszybszym wieszaniu prania, najdłuższym utrzymaniu się na drążku gimnastycznym, złapaniu chłopaka na hula-hop, skakaniu na skakance, zakładaniu i składaniu koszulek na czas oraz odbijaniu piłeczki do tenisa stołowego. Wszystkie uczennice z zapałem przystąpiły do poszczególnych konkurencji , świetnie sobie poradziły i w każdej konkurencji wygrywała inna dziewczyna, odkrywając swoje talenty i umiejętności. Było przy tym dużo radości i uśmiechu, a chłopacy dzielnie dziewczynom kibicowali. Po podliczeniu punktów okazało się że dwie dziewczyny- Ewelina Konieczka i Sylwia Andrzejewska- miały taką samą liczbę punktów. Przystąpiły więc do dodatkowej konkurencji- ciągnięcia liny, w której lepsza okazała się Ewelina Konieczka, która zdobyła tytuł ,,Najbardziej wysportowanej dziewczyny” , drugie miejsce zajęła Sylwia Andrzejewska, a trzecie Anna Lewoczko. Wszystkie dziewczęta z okazji swojego święta dostały cenne nagrody i dyplomy. Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych wspaniałych Dni Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy IV-V Szkoły Podstawowej brali udział w konkurencjach sportowych dnia 8 marca 2016 r. Dzielnie wykonywali wszystkie konkurencje, a na koniec nagrody dostały dziewczęta- Inez Izydorek, Maja Konieczka oraz Izabela Ludwiczak. Uczniom bardzo się podobały zabawy.

„TURNIEJ SIATKÓWKI RZUCANEJ W PARACH”

Ósmego marca miało miejsce podsumowanie turnieju siatkówki rzucanej w parach. Na początku rozgrywek uczestnicy zapoznali się z zasadami gry oraz regulaminem turnieju. Wszyscy zawodnicy starali się wykorzystać te zasady w swojej grze.
W tym roku turniej został zorganizowany w dwóch kategoriach: dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Rozgrywki odbywały się na zajęciach wychowania fizycznego. W turnieju wzięło udział 34 zawodników. Siatkówka rzucana wśród naszych uczniów cieszy się dużą popularnością. Zawodnicy rozegrali dwie rundy eliminacyjne, półfinał i wielki finał w swojej kategorii. Rozgrywki między parami zawodników były bardzo wyrównane i emocjonujące do ostatnich piłek. Każdy z uczestników pozostawił krople „potu” na parkiecie. Sport to samo zdrowie!
Organizatorami turnieju byli p. Jerzy Marosz oraz p. Ewa Górniak.
Najlepszym zawodnikom pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Wyniki turnieju:
Szkoła podstawowa:
1 miejsce: Maciej Michalak i Przemysław Szymkowiak
2 miejsce: Kacper Grześkiewicz i Piotr Szymkowiak
3 miejsce: Maja Konieczka i Iza Ludwiczak

Gimnazjum:
1 miejsce: Łukasz Ponto i Dawid Rogacki
2 miejsce: Bartosz Borowski i Marek Zielniewicz
3 miejsce: Paulina Piechowiak i Kamil Kubiak

ROK SZKOLNY 2012/2013

ROK SZKOLNY 2011/2012

ROK SZKOLNY 2010/2011

ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2008/2009