Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2015/2016

Sukcesy na Mistrzostwach Wojewódzkich w Pływaniu
Jak co roku nasi najlepsi pływacy przywieźli medale z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się 16 marca w Rawiczu.
W kategorii chłopców młodszych Hubert Szuba zajął II miejsce na dystansach 50 m i 100 m stylem grzbietowym. Marek Zielniewicz wywalczył II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz III miejsce na 100 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt młodszych Ania Lewoczko zajęła II miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz III miejsce na 50 m stylem klasycznym. Natomiast w kategorii chłopców starszych Dawid Kaczmarek zajął I miejsce na dystansach 50m i 100 m stylem grzbietowym, a Tomasz Kubczak III miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Ponadto sztafeta w składzie: Dawid Kaczmarek, Hubert Mróz, Tomasz Kubczak i Bartosz Haremza wywalczyła III miejsce na dystansie 4 x 50 m. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

XVII Turniej Mikołajkowy
W dn. 11 grudnia 2015 roku odbył się XVII Turniej Mikołajkowy. Podobnie, jak w ubiegłych latach honorowy patronat nad sportowym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wrzesińskiego. Turniej Mikołajowy jest spotkaniem uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni z kolegami z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych ze Słupcy i Gniezna, którzy w duchu fair play rywalizują w konkurencjach sportowych. Uczestników XVII Turnieju Mikołajowego przywitała pani Ewa Kaczmarek dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych oraz pan Dionizy Jaśniewicz Starosta Powiatu Wrzesińskiego, który ogłosił oficjalne rozpoczęcie turnieju, życząc wszystkim wielu sportowych wrażeń. W pierwszej części spotkania uczniowie brali udział w różnorodnych sprawnościowych konkurencjach, natomiast w drugiej rozegrane zostały mecze piłki nożnej. Sportowym zmaganiom kibicowali uczniowie zgromadzeni na trybunach, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali sportowców.
W konkurencjach sportowych I miejsce zdobył SOSW nr 2 z Gniezna, II miejsce SOSW we Słupcy, III miejsce ZSS we Wrześni. W turnieju piłki nożnej I miejsce zdobył SOSW w Słupcy, II miejsce SOSW nr 2 w Gnieźnie, III miejsce ZSS we Wrześni. W trakcie turnieju Śnieżynka i Święty Mikołaj rozdawali słodycze umilając w ten sposób czas zabawy i radości. Po wręczeniu pucharów wszyscy uczestnicy otrzymali paczki świąteczne.
Organizatorem XVII Turnieju Mikołajkowego był Zespół Szkół Specjalnych we Wrześni oraz działające przy szkole Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem”.

Sukcesy w tenisie stołowym
25 listopada w Gnieźnie odbyły się XV Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”. W zawodach oprócz naszych najlepszych tenisistów udział wzięli uczniowie z Gniezna, Poznania, Mosiny i Międzychodu. W klasyfikacji indywidualnej Anna Lewoczko zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, a Wiktoria Kaźmierczak trzecie. Wśród dziewcząt starszych drugą pozycję zajęła Ewelina Konieczka, a czwartą Sylwia Andrzejewska. Natomiast w grupie chłopców młodszych Mateusz Borowski zajął czwarte miejsce. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy drugą pozycję.

III Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych
Wczesnym rankiem dnia 7 października 2015 r. wyruszył zespół naszych piłkarzy na III Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej w Międzychodzie. Skład naszych zawodników, to: