Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2016/2017

II miejsce na Turnieju Piłki Nożnej w Słupcy

31 maja 2017r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VI Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. W tym roku na boisku zmierzyły się cztery zespoły: z Turku, Rychwała, Słupcy i Wrześni. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Poziom gry był dość wyrównany, a emocje towarzyszyły meczom do samego końca. Nasi chłopcy wygrali z Rychwałem 6:0 i z Turkiem 1:0 oraz zremisowali ze Słupcą 1:1. Po posumowaniu wyników okazało się, że Słupca i my mam tyle samo punktów. O miejscach na podium zadecydowała więc różnica bramek, która dała nam drugie miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Anglard, Bartosz Haremza, Dawid Kaczmarek, Tomasz Kubczak, Hubert Mróz, Paweł Smelkowski i Marek Zielniewicz.

Sukcesy na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu

Jak co roku nasi najlepsi pływacy przywieźli medale z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się 22 marca w Rawiczu.
W kategorii chłopców młodszych Hubert Szuba zajął I miejsce na dystansie 100 m i II miejsce na 50 m stylem grzbietowym. W kategorii chłopców starszych Dawid Kaczmarek wywalczył I miejsce na dystansie 100 m i II miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Natomiast w stylu klasycznym Hubert Mróz zajął II miejsce na dystansie 100 m i III miejsce na 50 m. Tomasz Kubczak zajął III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, a Paweł Smelkowski III miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Ponadto sztafeta w składzie: Dawid Kaczmarek, Hubert Mróz, Tomasz Kubczak i Paweł Smelkowski wywalczyła II miejsce na dystansie 4 x 50 m. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!