Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2017/2018

I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Słupcy

Dnia 6 czerwca 2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VII Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. W tym roku do rywalizacji stanęło pięć zespołów: z Kutna, Konina, Rychwała, Słupcy i Wrześni. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy wykazali się wspaniałą postawą, nie przegrali żadnego meczu oraz nie stracili żadnej bramki. Tym samym zostali zwycięzcami całego turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kaczmarek, Tomasz Kubczak, Hubert Mróz, Paweł Smelkowski, Bartosz Kowalczyk, Marek Zielniewicz, Mateusz Borowski, Bartosz Wegner i Patryk Makuch.

Medale na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu

Dnia 17 kwietnia 2018r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Rawiczu. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 13 medali.
W kategorii dziewcząt młodszych Anna Wolniak zajęła II miejsce na dystansie 50 m i III miejsce na 100 m stylem grzbietowym. W kategorii chłopców starszych Hubert Mróz zajął I miejsce na dystansie 100 m i II miejsce na 50 m stylem klasycznym. W stylu grzbietowym Dawid Kaczmarek wywalczył I miejsce na dystansie 50 m i II miejsce na 100 m, a Hubert Szuba I miejsce na 100m i II miejsce na 50 m. Natomiast w stylu dowolnym Tomasz Kubczak zajął II miejsca na dystansach 50 m i 100 m, a Paweł Smelkowski III miejsca na 50 m i 100 m. Ponadto sztafeta w składzie: Dawid Kaczmarek, Tomasz Kubczak, Paweł Smelkowski i Hubert Szuba wywalczyła II miejsce na dystansie 4 x 50 m. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Medale na Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym

Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XX Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się 7 marca w Gnieźnie. Poziom rozgrywek, jak co roku był bardzo wysoki. Wszyscy nasi zawodnicy walczyli dzielnie, a dwójce udało się osiągnąć znakomite wyniki. Patryk Makuch wywalczył trzecie miejsce w kategorii chłopców młodszych (do lat 16), a Ewelina Konieczka zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt starszych (powyżej lat 16).