Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2018/2019

Ponownie na podium w Słupcy

Dnia 5 czerwca 2019r. wywalczyliśmy brązowy medal w VIII Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. Wygraliśmy z Rychwałem 3:0, zremisowaliśmy ze Słupcą 2:2 i przegraliśmy z Gnieznem. Naszą szkołę reprezentowali: Marek Zielniewicz, Mateusz Borowski, Bartosz Wegner, Hubert Szuba, Oskar Dembiński, Patryk Makuch, Kamil Kuleta, Tobiasz Matysiak i Mikołaj Ludwiczak.

Wracamy z 12 medalami z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w pływaniu

Duży sukces naszych pływaków w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego rozegranych 03.04.2019r. w Rawiczu:

Anna Wolniak zdobyła dwa złote medale (50m, 100m stylem grzbietowym)
Hubert Szuba zdobył dwa złote medale (50m, 100m stylem grzbietowym)
Marysia Nowak zdobyła dwa brązowe medale (50m, 100m stylem klasycznym)
Patryk Makuch zdobył dwa brązowe medale (50m, 100m stylem dowolnym)
Kamil Kuleta zdobył dwa brązowe medale (50m, 100m stylem grzbietowym)
Oskar Dembiński zdobył brązowy medal na 100m stylem dowolnym
SZTAFETA: Bartosz Wegner, Hubert Szuba, Patryk Makuch, Oskar Dembiński zajęła III miejsce.

Fotorelacja z wydarzenia:

Trenujemy tenisa, więc osiągamy sukcesy!

7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Gnieźnie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, zjechali się na nie zawodnicy z całego województwa: z Konina, Słupcy, Koła, Turku, Mosiny, Leszna, Gniezna i Wrześni. Rozgrywki zakończyły się bardzo dużym sukcesem uczennicy Moniki Konieczki, która zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt powyżej lat 16. Blisko podium, bo na IV miejscu, mistrzostwa ukończył Patryk Makuch, który minimalnie przegrał mecz o III miejsce wśród chłopców do lat 16. Z dobrej strony na zawodach pokazali się również: Maja Konieczka, Stasia Kanarek, Kamil Kuleta, Dawid Szozda, Wiktoria Kaźmierczak, Natalia Idzikowska, Piotr Bimek, Marek Zielniewicz, Bartosz Wegner i Bartosz Borowski.

ROK SZKOLNY 2017/2018

I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Słupcy

Dnia 6 czerwca 2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VII Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. W tym roku do rywalizacji stanęło pięć zespołów: z Kutna, Konina, Rychwała, Słupcy i Wrześni. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy wykazali się wspaniałą postawą, nie przegrali żadnego meczu oraz nie stracili żadnej bramki. Tym samym zostali zwycięzcami całego turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kaczmarek, Tomasz Kubczak, Hubert Mróz, Paweł Smelkowski, Bartosz Kowalczyk, Marek Zielniewicz, Mateusz Borowski, Bartosz Wegner i Patryk Makuch.

Medale na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu

Dnia 17 kwietnia 2018r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Rawiczu. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 13 medali.
W kategorii dziewcząt młodszych Anna Wolniak zajęła II miejsce na dystansie 50 m i III miejsce na 100 m stylem grzbietowym. W kategorii chłopców starszych Hubert Mróz zajął I miejsce na dystansie 100 m i II miejsce na 50 m stylem klasycznym. W stylu grzbietowym Dawid Kaczmarek wywalczył I miejsce na dystansie 50 m i II miejsce na 100 m, a Hubert Szuba I miejsce na 100m i II miejsce na 50 m. Natomiast w stylu dowolnym Tomasz Kubczak zajął II miejsca na dystansach 50 m i 100 m, a Paweł Smelkowski III miejsca na 50 m i 100 m. Ponadto sztafeta w składzie: Dawid Kaczmarek, Tomasz Kubczak, Paweł Smelkowski i Hubert Szuba wywalczyła II miejsce na dystansie 4 x 50 m. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Medale na Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym

Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XX Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się 7 marca w Gnieźnie. Poziom rozgrywek, jak co roku był bardzo wysoki. Wszyscy nasi zawodnicy walczyli dzielnie, a dwójce udało się osiągnąć znakomite wyniki. Patryk Makuch wywalczył trzecie miejsce w kategorii chłopców młodszych (do lat 16), a Ewelina Konieczka zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt starszych (powyżej lat 16).